ملت ایران:شرکت نوکیا دیروز سه شنبه ۳۰ مهر ماه اولین تبلت ویندوزی خود و دو دستگاه فبلت را به عنوان تلفنهای هوشمندی با صفحات بزرگ در ابوظبی امارات رونمایی کرد.
تبلت ویندوزی مایکروسافت که دیروز رونمایی شده دارای قابلیت ارتباط LTE و وای فای است که نام آن ۲۵۲۰ اعلام شده است. این تبلت یک صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچی اچ دی، دوربین ۶.۷ مگاپیکسی با لنز زایس داشته و نوکیا اعلام کرده است که این تبلت نخستین تبلتی است که تصاویری با کیفیت عالی حتی در نور کم ارائه می کند.
به دنبال عرضه تلفن هوشمند لومیا ۱۰۲۰ که دارای حسگر ۴۱ مگاپیکسلی است، می توان گفت که عکاسی تنها عرصه ای است که نوکیا این روزها سرو صدای زیادی در آن به پا کرده است. این شرکت اعلام کرده است که همه دستگاه های جدید آن دارای دوربینهای خوبی هستند.
نوکیا تصمیم گرفته است که تبلت ۲۵۲۰ را با ویندوز آر تی ۸.۱ عرضه کند، درست همان نسخه از ویندوز که روی تبلتهای سرفیس ۲ نصب شده است.
از دیگر ویژگیهای این تبلت این است که در یک ساعت تا ۸۰ درصد شارژ آن تکمیل می شود و نوکیا با همکاری شرکت انیمیشن سازی دیرم ورکس یک بازی جدید و تعاملی به نام " ماجرا اژدها " تولید کرده است که این بازی روی تبلت ۲۵۲۰ نصب شده است. این تبلت همچنین دربرگیرنده اپلیکیشن " استوری تلر "(Nokia Storyteller app) نوکیا است که به کاربر این امکان را می دهد تصاویر و ویدئو های خود را شکل یک داستان روی نقشه بسازد.
شرکت نوکیا همچنین نقشه ای به نام " HERE " را در این تبلت قرار داده و موجب شده است که ۲۵۲۰ به تنها تبلتی تبدیل شود که دارای یک نقشه آفلاین واقعی است. قیمت این تبلت از ۴۹۹ دلار آغاز می شود.
در این مراسم همچنین نوکیا دو تلفن هوشمند با صفمه نمایشهای بزرگ را که به آنها فبلت گفته می شود رونمایی کرد. لومیا چهار هسته ای ۱۵۲۰ و نوکیا ۱۳۲۰ با قیمت پایین تر دارای صفحه نمایشهای ۶ اینچی هستند. فبلت اول وضوح تصویر ۱۰۸۰ پیکسلی و فبلت دوم وضوح ۷۲۰ پیکسلی دارد.
فبلت ۱۵۲۰ نوکیا با دوربین ۲۰ مگاپیکسلی
فبلت ۱۵۲۰ با قیمت خام ۷۴۹ دلار و ۱۳۲۰ با قیمت خام ۳۳۹ دلار وارد بازار می شوند.
دوربین " Pure View " فبلت ۱۵۲۰ دارای کیفیت ۲۰ مگاپیکسلی خواهد بود و رنگهای این دستگاه زرد، سفید، سیاه و یا قرمز براق انتخاب شده است. دوربین ۱۳۲۰ تصاویری با کیفیت ۵ مگاپیکسلی گرفته و آن هم در رنگهای متنوع ارائه می شود.
نوکیا ۱۳۲۰ با صفحه نمایش ۶ اینچی و قیمت پایین
در این مراسم دستگاه های Asha که دارای قیمتهای پایینی هستند نیز رونمایی شد اما این دستگاه ها درحال حاضر برای فروش جهانی آماده نشده اند.