به گزارش ملت ایران به نقل از هفت صبح تحلیلگران معتقدند تا سال ۲۰۲۰، فروش تبلت ها از کامپیوترها بیشتر می شود و در این میان آی پد پرفروش ترین تبلت خواهد بود.

تحلیلگران piper Jaffray جین مونستر و داگلاس جی کلینتون معتقدند که در درازمدت فروش مکینتاش به خاطر آی پد کم خواهد شد زیرا در سال ۲۰۲۰ تبلیت ها بازار را از دست کامپیوترهای شخصی خارج خواهند کرد و پرفروش ترین تبلت هم آی پد اپل خواهد بود.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که در سال ۲۰۱۵ کل فروش تبلت ها به ۳۰۱ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید که ۱۷۶ میلیون از آن آی پد اپل است. در مقابل، تنها ۴۸۴ میلیون کامپیوتر در همین سال به فروش خواهند رسید و بالاخره در سال ۲۰۲۰ فروش تبلت ها از کامپیوترهای شخصی پیشی خواهد گرفت. Piper Jaffray در گزارش خود بیان داشته است: شکاف بزرگ بین فروش تبلت ها و کامپیوترها تا سال ۲۰۱۵ از میان خواهد رفت. ما معتقدیم در سال ۲۰۱۵ فروش تبلت ها از نوت بوک ها بیتشر خواهد شد و تا پیش از سال ۲۰۲۰ از کامپیوترها هم جلو خواهند زد.

به گفته این تحلیلگران حتی با وجود اینکه قیمت مکینتاش های اپل، دو و نیم برابر بیشتر از آی پد است، اما داشتن بیشترین سهم از بازار تبلت ها(نزدیک به ۶۰ درصد) بسیار مهم تر از بیشترکردن سهم مکینتاش در بازار کامپیوترهاست.