ملت ایران: هر کمپانی برای دادن پاداش و عایدی ناشی از اضافه حقوق برای خود قانون دارد اما اغلب کمپانی ها به مدیرانی پاداش می دهند که سود کمپانی را بالا برده و باعثسود بیشتر در بازار بورس شوند.(منهای الوپ مدیر اجرایی نوکیا)
در این مقاله ۱۰ مدیر برتر با پاداش های میلیون دلاری را با هم می شناسیم:
۱ - گریک لووی / Gregg Lowe
از سال ۲۰۱۲ بدین سو گریک لووی، پرزیدنت و مدیر اجرایی(CEO) کمپانی Freescale semiconductor بوده است. وی از کمپانی Texas Instruments در حالی که قائم مقام بود، به عنوان مدیر با سابقه در امور تراشه ها و ریزپردازنده ها وارد کمپانی Freescale شد.
جمع پاداش و مزایا(perks عایدی اضافه بر حقوق): ۹.۶۵۹. ۱۸۶ دلار شامل ۱,۰۰۰, ۰۰۰ bonus پاداش و ۸,۶۵۹, ۱۸۶ perks عایدی اضافه بر حقوق
۲ - بابی کوتیک / robert Bobby Kotick
بابی کئتیک، مدیر، پرزیدنت و مدیر اجرایی کمپانی Activision Blizzard است. این کمپانی بعد از نینتندو، دومین کمپانی برتر در زمینه گیم است. پاداش و مزایای بابی ۷.۰۲۰. ۴۴۱ دلار است.(شامل پاداش ۶,۹۵۴, ۲۹۱ bonus و عایدی اضافه حقوق ۶۶,۱۵۰ perks)
۳ - راندال استفانسون / Randall Stephenson
رییس هیدت مدیره و مدیر اجرایی کمپانی AT& T است. در سال ۲۰۰۷ کمپانی متبوع خود را وارد عرصه جهانی کسب و کارموبایل و سرویس ها و خدمات مرتبط کرد. جمع پاداش و مزایایی که وی در سال ۲۰۱۲ دریافت کرد: ۶.۸۶۳. ۳۰۸ دلاربوده است.(شامل پاداش ۶,۰۶۰, ۰۰۰ bonus و عایدی اپافه بر حقوق ۸۰۳,۳۰۸ perks)
رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی کمپانی تکنولوژیکی Corning Incorporated که در اوریل ۲۰۰۵ مدیر اجرایی و در ۲۰۰۷ نیز رئیس هیئت مدیره شد. مجموع پاداش و مزایای دریافتی وندل در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶.۸۳۸. ۲۰۷ دلار بوده است.(پاداش ۶,۲۶۵, ۹۱۰ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۵۷۲,۲۹۷ perks)
۵ - جان کوین / John Coyne
پرزیدنت و مدیر اجرایی سابق در کمپانی معروف وسترن دیجیتال که در سال ۲۰۱۲ پاداش و مزایایی معادل ۶.۸۱۴. ۲۷۰ دلار در یافت کرد و در حال حاضر استیو میلیگان جانشین وی شده است.(پاداش ۶,۷۷۲, ۵۰۰ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۴۱,۷۷۰ perks)
۶ - پاول اوتلینی / Paul Otellini
پاول اوتلینی پرزیدنت و مدیر اجرایی سابق اینتل که برایان کرازانیچ در دوم ماه می ۲۰۱۳ جای وی را در اینتل گرفت. مجموع پاداش و مزایای اوتلینی در سال ۲۰۱۲ حدود ۵.۷۵۷. ۷۰۰ دلار بوده است.(پاداش ۵,۲۳۴, ۵۰۰ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۵۲۳,۲۰۰ perks)
۷ - ویلیام براون / William Brown
ویلیام براون پرزیدنت و مدیر اجرایی کمپانی Harris Corp از نوامبر ۲۰۱۱ بدین سو است و مجموع پاداش و مزایای دریافتی وی در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۵.۷۳۴. ۹۹۷ دلار بوده است.(پاداش ۵,۳۰۰, ۰۰۰ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۴۳۴,۹۹۷ perks)
۸ - لری الیسون / Larry Ellison
لری الیسون مدیر اجرایی کمپانی اوراکل مجموع پاداش و مزایای وی در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۵.۴۶۷. ۲۹۵ دلار بوده است.(پاداش ۳,۹۱۸, ۶۶۳ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۱,۵۴۸, ۶۳۲ perks)
۹ - دانیل هسه / Daniel Hesse
از نوامبر ۲۰۰۷ بدین سو مدیر اجرایی در کمپانی Sprint Nextel بوده و در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۵.۱۶۹. ۷۹۱ دلار بوده است.(شامل پاداش ۵,۰۰۲, ۴۵۷ bonus و عایدی اضافه بر حقوق ۱۶۷,۳۳۴ perks)
۱۰ - ویرجینیا رامتی / Virginia Rometty
رئیس هیئت مدیره، پرزیدنت و مدیر اجرایی آی بی ام از ابتدای ۲۰۱۲ بدین سو است و مجموع پاداش و مزایای دریافتی وی ۴.۶۰۲. ۷۲۵ دلار است.(شامل پاداش ۳,۹۱۵, ۰۰۰ و عایدی اضافه بر حقوق ۶۸۷,۷۲۵ perks)