مخربترین ویروس جهان در ایران

سازمان ملل متحد قصد دارد اخطاریه ایی در رابطه با خطرناکترین ویروس کامپیوتری جهان که توانایی از کار اندازی تمامی کشورها را دارد ارسال نماید.

به گزارش ملت ایران به نقل از برترین ها؛ مدیر امنیت سازمان ملل شب گذشته و پس از دیدن حمله بزرگی که به سیستمهای کامپیوتری در ایران صورت گرفت گفت: این جدی ترین حمله سایبری است که تا کنون دیده شده.

گفته میشود که این برنامه کامپیوتری که ۱۰۰ برابر بزرگترین برنامه کامپیوتری جهان است، به سیستمهای کشورهای دیگری در منطقه خاورمیانه از قبیل سودان، عربستان سعودی، لبنان و مصر نیز حمله کرده است. اما با توجه به یک شرکت امنیت اینترنتی روسیه، به نظر میرسد که ایران هدف اصلی این برنامه بوده.

آقای ابیسو، هماهنگ کننده امنیتی سایبری در اتحادیه بین المللی مخابرات سازمان ملل متحد، گفت: این حمله تاکیدی است برای خطری که زیرساخت های حیاتی کشورهای عضو را تهدید میکند.

آتش، شعله یا همان " Flame "، یک ویروس تروجان است که همچنان در حال راهیابی به سیستمهای کامپیوتری و از کار اندازی آنها است.

این ویروس میتواند به استراق سمع با فعال نمودن سیستم های صوتی کامپیوتر از قبیل اسکایپ بپردازد. همچنین قابلیت کپی کردن صفحات و تصاویر صفحه مانیتور، کلیدهای رمز و حتی گرفتن اطلاعات از بلوتوثتلفنهای همراهی را که در نزدیکی کامپیوتر هستند را دارد.