به گزارش سرویس فناوری ملت ایران: سونی تایید کرد که که قصد دارد دو نوع لنز مستقل را برای بالابردن کیفیت عکس های تلفن های همراه، به بازار عرضه کند. این لنز ها از طریق وای – فای به تلفن های هوشمند متصل خواهند شد.

این محصولات با تجهیزات مبتنی بر سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری داشته و نشان از اضافه شدن یک ویژگی جدید در دنیای تلفن های همراه دارند.

کمانی ژاپنی خبر عرضه این لنز را در کنار یک گوشی هوشمند جدید با دوربین ۲۰.۷ مگاپیکسلی اعلام کرده است. سنسور تصویر این گوشی بزرگ تر از سنسور های معمول برای تلفن همراه است.

این حرکت سونی نوعی رقابت با شرکت نوکیا است که به تازگی به مالکیت مایکروسافت در آمده است.

چندی پیش شرکت فنلاندی نوکیا گوشی Lumia ۱۰۲۰ را به بازار عرضه کرده بود که ادعا می کرد بهترین دوربین را در میان تلفن های همراه موجود در بازار دارد.

سونی اعلام کرده که بازار هدف تولید تجهیزات جدید تلفن همراه که Z۱ نام دارد، آن دسته از مشتریانی هستند که به گوشی هایی ماند Lumia ۱۰۲۰ جذب شده اند.

فرانسیسکو خرونیمو مدیر تحقیقات دستگاههای تلفن همراه مرکز مشاوره فناوری IDC می گوید: نفس تولید این محصولان جالب است، اما آیا کسی از مشتری ها پرسیده که قصد دارند این تجهیزات را همراه خود حمل کنند؟ "

آقای خرونیمو اضافه می کند: " مشکل این است که شاید برای کسانی که مایل به ثبت تصاویر با کیفیت هستند، حمل لنز و گوشی چندان اهمیت نداشته باشد اما به هر حال اتصال لنز به گوشی حجم آن را بسیار بزرگتر از یک گوشی کوچک و جمع و جور می کند. "