ملت ایران: مایکل دمیب اسوندسن در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: درواقع فاکتورهای بسیاری هستند که می توانند در افزایش رتبه سایت در گوگل و سئو تاثیر بگذارند. درواقع نخستین مطلب مهم محتوای سایت است که باید مطالبی انتخاب شوند که مردم نسبت به آن ها حس خوبی دارند و یا حتی از آن ها متنفر هستند.

او ادامه داد: اگر مطالب تولیدی نکته ویژه ای نداشته باشد، کسی به آن لینک نخواهد داد و مطالب در شبکه های اجتماعی منتشر نمی شود و صرفا کاربر یک مطلب بیهوده تولید کرده که هیچ بازدیدی هم به خود اختصاص نمی دهد.

این کارشناس افزود: دنیای تکنولوژی پیشرفت های بسیاری داشته است و باید مدیران سایت ها تمرکز خود را برروی عوامل اصلی سایت قرار دهند. کدهای اختصاصی و پلاگین های فنی می توانند تا حدودی سایت را برای موتورهای جست وجو بهینه سازی کنند؛ همچنین تبادل لینک برای افزایش رتبه گوگل بسیار موثر است.

مدیر تبلیغات و سئو شرکت نوکیا در پایان با اشاره به لزوم جلوگیری از پیام های جعلی مطرح کرد: می توان برای جلوگیری از این پیام ها از نرم افزارهای ضد اسپم که برای سایت ها طراحی شده استفاده کرد. این نرم افزارها با بلوکه کردن IP اسپمرها به جلوگیری از فعالیت آن ها اقدام می کنند.

او ادامه داد: علاوه بر این کدهای امنیتی از فعالیت از روبات های اسپمر جلوگیری می کنند اما ضعف بزرگ آن ها در دشوار کردن کار کاربر است. درحقیقت خود مدیر سایت بهترین شخصی است که می تواند با نظارت برروی پیام ها از انتشار نظرات جعلی جلوگیری کند.