ملت ایران:شرکت چینی ZTE از طرح جدیدی مبنی بر گسترده تر کردن دامنه فروش نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر سیستم عامل فایرفاکس در کشورهای آمریکا و بریتانیا خبر داد و اعلام کرد که این محصول به جای عرضه توسط شرکت های مخابراتی به صورت مستقیم و بدون نیاز به انعقاد قراردادهای مخابراتی از طریق حراجی آنلاین eBay فروخته می شود.

این شرکت به تازگی گوشی یاد شده موسوم به ZTE Open را از طریق شرکت مخابراتی Telefónica به دست ساکنان اسپانیا، ونزوئلا و کلمبیا رسانده و هم اکنون اعلام کرده است که محصول یاد شده را از طریق اینترنت بدون هرگونه قرارداد مخابراتی با قیمت ۸۰ دلار به فروش می رساند.

" دای ونهونگ "(Dai Wenhong) مدیرعامل شرکت ZTE در این باره گفت: «گوشی هوشمند ZTE Open به کاربران امکان می دهد با پرداخت هزینه کم، امکان استفاده از یک گوشی هوشمند پیشرفته را داشته باشند. این محصول برای آن دسته از کاربرانی که برای نخستین بار قصد خرید گوشی هوشمند دارند یا آن هایی که می خواهند گوشی خود را به روزرسانی کنند یک گزینه ایده آل محسوب می شود».

گوشی هوشمند ZTE Open یکی از نخستین محصولات مبتنی بر سیستم عامل موبایلی فایرفاکس محسوب می شود که به طور کامل مبتنی بر فناوری های اینترنتی ساخته شده است. سیستم عامل موبایلی فایرفاکس یک قابلیت جست وجوگر جدید دارد که به دستگاه امکان می دهد با نیازهای کاربر تطابق یابد و نسبت به آن پاسخ مناسب دهد. این بخش همچنین می تواند به عنوان جست وجوگر اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد.

ZTE Open نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم عامل فایرفاکس محسوب می شود که طی سال جاری میلادی وارد بازار شده است.

سلولار – نیوز