همه مردم حراج یا خرید کالاهای ارزان قیمت را دوست دارند، اما در کل برای چیزی که می‌خرند بهایی پرداخت می‌کنند. اگر معامله‌ای خوب به نظر برسد، احتمالا همین طور خواهد بود.

در روز جهانی حقوق مشتری که ۱۵ مارس(۲۵ اسفند) بود، صنعت موبایل وب‌سایت جدید Spot a fake phone را برای کشف گوشی‌های تقلبی راه‌اندازی کرد.

مایکل میلیگان عضو فروم سازندگان موبایل بر این عقیده است که این مسئله در حال شیوع است و می‌گوید:

«بازار سیاه گوشی‌های تقلبی در جهان در چندین سال اخیر رشد سریعی به اندازه کل این بازار داشته و بالغ بر ۲۰۰ میلیون دستگاه تلفن همراه تقلبی تولید شده است.»

به دلایل زیادی که در اینجا ذکر می‌کنیم گوشی‌های تقلبی برای همه مشکل بزرگی است.

چرا نباید گوشی‌ های تقلبی بخریم؟

اما گوشی‌های تقلبی گاهی اوقات پیچیده هستند؛ تولید آیتم‌هایی که درست شبیه نوع اصلی باشد کار آسانی نیست. در چنین مواردی، تحقیقات دقیق می‌تواند یک پادزهر عالی باشد.

قبل از خرید گوشی مشخصات آن را بدانید و در مورد رنگ‌هایی که گوشی با آن عرضه شده، وضعیت قرار گرفتن کلیدها، دوربین و سایر مشخصات فیزیکی و ظاهری اطلاعات کافی داشته باشید.

در هر حال هر کس که گوشی‌های تقلبی را خریداری می‌کند، بدون شک به زودی از بهایی که پرداخته پشیمان می‌شود و از خرید خود ناراضی خواهد بود.

همان طور که حدس زدید، نوکیا جعل کردن گوشی‌هایش را خیلی جدی می‌گیرد و در حال انجام فعالیت‌هایی در سراسر دنیا است تا از کسب‌وکار نوکیا و مشتری محافظت کند. کاملا واضح است که جعل کردن با دیگر فعالیت‌های مجرمانه جهان در ارتباط است.

منبع: ایتنا