اولین هیبریدی فراری سال 2013 می‌آید

این سیستم هیبریدی روی نسل جدیدفراری " انزو " نصب خواهد شد. فراری انزو که اولین بار در سال ۲۰۰۲ معرفی شد، یکخودرو بنزینی زیبا است که از موتور V۱۲ بهره می‌برد که سرعت آن تنها ظرف ۳.۱۴ ثانیهبه ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد و بیشترین سرعت آن ۲۲۱ مایل بر ساعت است.

فراری انزو همچنین به دلیل سیستم گیربکس الکتروهیدرولیک و بدنه فیبرکربن که درخوردورهای فرمول یک مورد استفاده قرار می‌گیرد، معروف است.

شرکت فراری در این خودرو از سیستم هیبریدی خود به نام " های - کرس " استفاده خواهدکرد که مصرف سوخت آن را تا ۴۰ درصد کاهش خواهد داد و زمان مورد نیاز برای رسیدنسرعت خودرو به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را سه ثانیه کاهش خواهد داد.

آمیدیو فلیسا - رئیس اجرایی فراری، به خبرنگاران گفت: ما با سیستم هیبریدی فرمولیک خود در حال ورود به بازار هستیم. این سیستم مصرف سوخت را کاهش و کارایی آن راافزایش خواهد داد.

این سیستم " های - کرس " وزن فراری انزو را ۱۲۰ کیلوگرم بیشتر خواهد کرد.

فراری این اضافه وزن را با کاهش وزن شاسی خودرو و سیستم انتقال قدرت جبران خواهدکرد. این شرکت همچنین برای تضمین یک طراحی سبک تر و پایدارتر برای این خودرو ازهمان فیبرکربن مورد استفاده در خودروهای فرمول یک استفاده خواهد کرد. شرکت سامسونگالکترونیک احتمالا به فراری در ساخت باتری لیتیوم این خودرو کمک خواهد کرد.

منبع: ایسنا