به گزارش سرویس فناوری ملت ایران، با توجه به اظهارات یک کارشناس امنیتی. نقص موجود در تلفن های همراه سیم کارت خور، میلیون ها نفر را در معرض خطر جاسوسی و سرقت قرار داده است،

کارلستن نول گفته است که با ارسال یک پیام متنی خاص به سیمکارت های مختلف توانسته است راهی را برای کشف رمزهای دیجیتال در برخی از آنها پیدا کند.

او هشدار داد که در صورت استفاده از این تکنیک مجرمان می توانند به طور بالقوه دست به شنود مکالمات تلفنی و یا سرقت پول بزنند.

سازمان صنعتی GSMA اعلام کرده که به یافته های جدید رسیدگی خواهد کرد.

یکی از نمایندگان اپراتورهای شبکه جهانی گفت: " افشای زودهنگام کارلسون در مورد GSMA، فرصتی را در اختیار ما گذاشت تا به تجزیه و تحلیل های مقدماتی بپردازیم. ما این توانایی را بدست آورده ایم که پیامد های این مسئله را در نظر بگیریم و به اپراتور های شبکه تلفن و نیز فروشندگان سیم کارت که ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته باشند، راهنمای های لازم را ارائه کنیم. "

وی اضافه کرد: " به نظر می رسد که تعداد محدودی از سیمکارت های قدیمی تولید شده که با توجه به استاندارد بروزرسانی نشده اند می توانند در معرض خطر باشند. "

آقای نول جزئیات اولیه از آسیب پذیری شبکه های موبایل را در وب سایت شرکت خود منتشر کرده است. این شرکت که در برلین مستقر شده، یک آزمایشگاه پژوهشی در زمینه‌ی امنیت است.