از روز شنبه دوم اردیبهشت ماه هرگونه استفاده از تلفن همراه اعم از صحبت با هندزفری و یا ارسال و خواندن پیامک در حین رانندگی به طور جدی توسط ماموران پلیس راهور تهران اعمال قانون می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آغاز طرح ویژه برخورد با صحبت‌کنندگان با تلفن همراه و ارسال کنندگان پیامک در حین رانندگی از روز شنبه در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه صحبت با تلفن همراه سه برابر و ارسال پیامک در حین رانندگی پنج برابر احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد، گفت: استفاده از تلفن همراه یا وسایل ارتباطی مشابه در حین رانندگی منجر به کاهش قدرت عکس‌العمل راننده در مقابله با حوادثغیرمترقبه رانندگی می‌شود.

وی افزود: این امر زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که فرد در حین صحبت با تلفن همراه در حین مشاجره با طرف مقابل نیز باشد که این موضوع موجب درگیری افکار راننده می‌شود.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه براساس ابلاغیه صورت گرفته از روز شنبه دوم اردیبهشت ماه سال جاری هرگونه استفاده از تلفن همراه اعم از صحبت با هندزفری و یا ارسال و خواندن پیامک در حین رانندگی به طور جدی توسط ماموران پلیس راهور تهران اعمال قانون می‌شود، گفت: بر اساس قانون، متخلفان در سرعت‌های بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت ۵۰ هزار تومان و زیر ۶۰ کیلومتر بر ساعت ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به این که شعار امسال پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت «بهبود رفتار ترافیکی، هوشمندسازی معابر» است به نتایج اجرای طرح‌های انضباط بخشی طی ۱۰ روز گذشته در تهران در خصوص خودروهای توقف‌کننده در جلوی در منازل، حریم گذرگاه‌های عابر پیاده، پیاده‌روها و میادین اشاره کرد و گفت: بر این اساس حدود ۷۰۰ دستگاه خودرو به دلیل توقف پارک ممنوع اعم از پارک در پیاده رو جلوی در منازل، جلوی نمایشگاه‌ها و … به پارکینگ منتقل شدند. همچنین بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو نیز در میادین و سایر نقاط به دلیل سد معبر، توقف‌های دوبله و تخلفات ساکن به پارکینگ انتقال یافتند.