شرکت HTC در همایشی که با نام Freqs در سیاتِل آمریکا برگزار کرده بود، فناوری جدیدی را به نمایش گذاشت که می‌تواند وزن و ضخامت تلفن‌های همراه را کاهش دهد.

بورن کیلبورن(Born Kilburn) مدیر مرکز سیاست‌گذاری‌های تولیدی HTC در این کنفرانس توضیح داد که با مطالعات صورت گرفته روی مشتریان، آن‌ها ترجیح می‌دهند که گوشی‌های باریک‌تر و با طول عمر بیشتر باتری را در اختیار داشته باشند. افزایش طول عمر باتری یکی از مسایلی محسوب می‌شود که شرکت‌ها همچنان به آن توجه دارند و در این میان گوشی مانند One S به دلیل استفاده از باتری ۳۰۰۰mAh حدود ۰.۳۱ اینچ ضخامت دارد.

شرکت اپل این روزها در تلاش است تا مدل‌های جدیدتر گوشی هوشمند آیفون را باریک‌تر از قبل طراحی کند و این در حالی است که تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی نیز به دلیل استفاده از فناوری LTE مجبور هستند نسل جدید محصولات خود را اندکی ضخیم‌تر تولید کنند. با این وجود، هر دو گروه محصولات یاد شده باتری با طول عمر بالا ندارند و این مسئله کاربران را چندان خوشحال نمی‌کند.

در این کنفرانس همچنین اعلام شد که HTC در حال تکمیل گوشی جدیدی موسوم به Titan II است که شامل دوربین دیجیتالی ۱۶ مگاپیکسلی می‌شود و امکانات جدید ویژه‌ای را برای پخش فایل‌های صوتی در خود جا داده است.

منبع: GSM