به گزارش سرویس سیاسی ملت ایران یک بمب گذار انتحاری خود را در داخل یک مسجد شیعیان در شمال بغداد منفجر کرد و باعثکشته شدن حداقل ۱۲ نفر شد. این افراد در حال به جا آورن نماز عصر بودند.

یک مامور پلیس که در صحنه حضور داشت می گوید: " بدن های آغشته به خون و فریاد کمک در حالی به گوش می رسید که مسجد پر از دود شده بود. "

این انفجار در منطقه " ساب البر " در ۲۰ کیلومتری شمال بغداد صورت گرفته است و بیشتر از ۲۵ نفر در این حمله زخمی شدند.

تیم پزشکی و نیز پلیس بغداد اعلام کرده اند که در در روز شنبه طی یک سری از حملات مرگبار در سراسر عراق، حدود ۳۰ نفر کشته شده اند.

در ماه می حدود ۱۰۰۰ نفر در عراق کشته شده اند که از کشتار فرقه ای سال های ۲۰۰۷ - ۲۰۰۶ تاکنون یکی از خونین ترین ماههای عراق بوده است.

با آغاز جنگ داخلی در سوریه، تنش های فرقه ای در عراق و قسمت های وسیعی از منطقه، ملتهب شده است، شورشیان عمدتا مسلمان و سنی سوریه در حال مبارزه برای سرنگونی رئیس جمهور بشار اسد هستند. گفته می شود بشار اسد معتقد به فرقه علوی است که یکی از فرقه های شیعیان به شمار می آید.

شورشیان عراق، از جمله وابستگان به القاعده، از زمان تهاجم تحت رهبری آمریکا که به قصد سرنگونی دیکتاتور سابق این کشور، صدام حسین انجام شد، در پی خرابکاری هستند زیرا احساس می کنند از آن زمان تا کنون و با روی کار آمدن اکثریت شیعه در این کشور، از قدرت کنار زده شده اند.