علی اکبر ولایتی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در دنیای امروز گفت: فضای مجازی می تواند امکانات کشور را به صورت عادلانه توزیع کند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سخنرانی امروز(یکشنبه) خود در مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه " هم آمریکا و هم صهیونیست ها به قدرت سایبری ایران اذعان کرده اند "، گفت: آنها می خواستند رآکتور هسته یی بوشهر را با استفاده از حمله اینترنتی از بین ببرند که ما با آنها مقابله کردیم.
وی با بیان اینکه " یکی از ارکان جنگ های آینده، جنگ اینترنتی است "، تصریح کرد: به وسیله اینترنت می توان آموزش از راه دور داشت و با توزیع برابر امکانات می توان با رانت خواری مبارزه کرد. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به اینکه در پایان برنامه پنجم توسعه باید آحاد ملت به اینترنت دستیابی داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توسعه فضای مجازی و صادرات خدمات الکترونیکی می توان ایجاد شغل کرد. ولایتی در ادامه افزود: توسعه شبکه سلامت در کشور محقق نمی شود مگر به وسیله خدمات الکترونیکی، پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان می تواند در وزارت بهداشت ثبت شود تا پزشک خانواده در هر جایی بتواند به سابقه بیماران خود دسترسی داشته باشد. اکنون مردم ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه های درمانی را خود می پردازند که این هزینه باید به ۳۰ درصد برسد و در برنامه پنجم پیش بینی شده که بیمه سلامت ایرانیان جایگزین بیمه های متعدد شود و به سمت بیمه همگانی و رایگان برویم. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه در ترکیه یکپارچگی در امر کشاورزی ایجاد شد و وزارت کشاورزی ترکیه تعیین کرد که در هر منطقه ای چه محصولی کاشته شود و به کشاورزان کمک کرد و ترکیه توانست به وسیله استفاده از سیستم فضای مجازی موضوع کشاورزی و دامداری را سامان دهد این کار در ایران هم باید انجام شود.
وی همچنین گفت: باید مرکزی تشکیل شود تا با همکاری صدا وسیما فیلم های مورد تایید که مخالف عفت و اخلاق عمومی و اسلامی نیز تهیه شود تا نوجوانان در معرض مخاطرات فضای مجازی قرار نگیرند. ولایتی در پایان تاکید کرد: باید زیرساخت های توسعه فناوری را فراهم کنیم تا بتوانیم از امکانات فضای مجازی استفاده کنیم.
بالا رفتن سرعت اینترنت تا پایان بهار ۹۲ وعده ای است که در آخرین ماه بهار عملی شدن آن جای سئوال دارد. به گزارش خبرنگار ارتباطات و فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، زمستان سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت وگویی تلویزیونی این گونه عنوان کرده بود که مردم از ما کاهش قیمت اینترنت را نخواهند بلکه افزایش کیفیت و سطح خدمات را بخواهند. مهدی اخوان به آبادی در این صحبت ها عنوان کرده بود: مردم انتظار دارند سرعت به شکلی باشد که بتوانند روی شبکه فیلم ببینند اما سرعت فعلی برای بازکردن یک صفحه عادی هم کند است و ما امیدواریم در سه ماهه ی اول سال آتی شاهد تغییرات جدی در این زمینه باشیم. اخوان در ادامه ایجاد شبکه مجازی داخلی را مدلی دانست که در همه جا به کار گرفته شده و با بیان این مطلب اظهار کرد: در موضوع ایجاد یک شبکه قوی داخلی اتفاق نظر وجود داشته و دارد ولی این امر به معنی جدایی از اینترنت جهانی نیست بلکه به صورت طبیعی، داخل کشور برای کاربران امتیاز های خاصی در جهت دسترسی به محتواهای داخلی در نظر گرفته می شود. وی در عین حال عنوان کرد: این امتیازها می تواند سرعت بیشتر دسترسی و هزینه کمتر را به دنبال داشته باشد و شبکه داخلی هم با همین انگیزه شکل گرفته، البته ما به حجم قابل توجهی تجهیزات شبکه نیاز داشتیم که بخشی از آن تامین شد اما ما روزی می توانیم بگوییم داخل کشور شبکه ملی داریم که حداکثر ممکن میزبانی ها به داخل کشور منتقل شود، در این حالت است که مردم احساس می کنند هزینه های آنها پایین آمده یا سرعت متفاوتی را تجربه می کنند. اخوان همچنین یاد آور شد: هنوز این اتفاق رخ نداده که علت اصلی آن هزینه میزبانی است. به همین دلیل ما هم در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی چند بند از جمله محاسبه تعرفه برق مراکز داده بر مبنای تعرفه فرهنگی آموزشی و کاهش محسوس هزینه پهنای باند را مصوب کردیم که موجب کاهش هزینه مراکز داده داخلی و به طور طبیعی افزایش تقاضا می شود. دبیر شورای عالی فضای مجازی افزایش سرعت دسترسی به فضای مجازی را انگیزه دیگری برای استفاده از میزبانی داخلی ذکر کرده و اظهار کرد: تصویب شد که محدودیت کنونی برای دسترسی خانگی به شبکه اینترنت به شکلی کاملا متفاوت برای محتوای داخلی در نظر گرفته شود به گونه ای که دست کم امکان مشاهده فیلم در آن فراهم شود. وی در عین حال آغاز کار این شبکه را در گرو همکاری مراکز داده داخلی و بخش خوصی دانسته و اظهار کرد: ما مدت زیادی منتظر نمی مانیم. تا مدتی پس از کاهش هزینه های مراکز داده اگرمراکز متعلق به بخش خصوصی توانستند به تقاضای صاحبان وب سایت ها پاسخ بدهند که مطلوب است اما اگر چنین نشود حاکمیت برای شکستن قیمت بروز پیدا خواهد کرد. وی افزایش قیمت را نیازمند سرمایه ی سنگین ندانسته و اظهار امیدواری کرده بود: طی چند ماه آتی و احتمالا تا پایان سه ماهه ی اول سال ۹۲ این موضوع محقق شود.
وزیر ارتباطات گفت: برابر اعلام سازمان بهره وری پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران موجب شده که ۳۶ درصد سایر صنایع پیشرفت داشته باشد و به میزان قابل توجهی در وقت مردم و انرژی نیز صرفه جویی شده است. به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه فیبر نوری، افزایش خدمات اینترنتی و ضریب نفوذ تلفن همراه و ثابت را از مهم ترین اقدامات حوزه ارتباطات طی دولت نهم و دهم عنوان و اظهار کرد: ۲۸ اسفندماه سال گذشته، ۱۱۳ میلیون ۶۶ هزار و ۴۳۲ کارت تلفن در اختیار مردم قرار گرفت که نشان دهنده ضریب نفوذ بالای ۱۰۵ درصد است و این در حالی است که در اکثر کشورها ضریب نفوذ زیر ۸۰ است و در بعضی از ضریب نفوذها در حد چند کشور برتر جهان قرار گرفته ایم. وی با اشاره به پیشرفت ای سی تی در ایران و توسعه زیرساخت ها افزود: برابر اعلام سازمان بهره وری پیشرفت ای سی تی در ایران موجب شده که ۳۶ درصد سایر صنایع پیشرفت داشته باشد و به میزان قابل توجهی در وقت مردم و انرژی نیز صرفه جویی شده است. هنگامی که صنعت آی سی تی و زیرساخت یک کشور توسعه پیدا می کند، باید نتیجه کار را در سایر صنایع و صرفه جویی در هزینه ها جست وجو کرد. بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاع رسانی دولت، نامی، در ادامه پیگیری موضوع شبکه ملی اطلاعات در ماه های پایانی فعالیت دولت دهم را از اولویت های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: در بحثدولت الکترونیک نیز هم اکنون ۱۷۰ هزار نقطه از طریق شبکه های علمی به هم متصل شده اند که در توسعه و افزایش توان علمی کشور تاثیرگذار بوده است و با تکمیل برنامه های دولت الکترونیک می توان به جرات گفت دولت محوری به مردم محوری تبدیل خواهد شد.
نگرانی از تشعشعات آنتن های تلفن همراه همواره در سطح جامعه شایع بوده است اما با این حال مدیران سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بر این نکته تاکید دارند که طی شش ماهه ی دوم سال گذشته تنها ۳۲ مورد شکایت در این زمینه صورت گرفته که از این میان حتی یک مورد غیراستاندارد هم در میان آنتن های گزارش شده یافت نشده است. به گزارش خبرنگار ارتباطات و فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گرشاسب جمشید نژاد در جمع خبرنگاران به ذکر توضیحاتی درباره ی شکایت های مردمی از آنتن های موبایل و تششعات آنها پرداخت و اظهار کرد: طی شش ماهه ی دوم سال ۹۱،۳۲ شکایت در این زمینه به دست ما رسید که در این میان ۲۵ درصد شکایات به شرکت ارتباطات سیار(همراه اول)، ۲۵ درصد اپراتور سوم(رایتل)، شش درصد به تالیا، سه درصد به آنتن های وایمکس موبیل نت و ۴۱ درصد به ایرانسل مربوط می شد. به گفته مدیر کل دفتر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از میان این شکایت ها پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که حتی یک مورد از این آنتن ها غیر استاندارد نبوده اند و بخشی از نارضایتی های مردم به دلیل نصب دکل آنتن برخلاف نظر آنها بوده است. جمشید نژاد هم چنین یادآور شد: در این میان اگر اپراتوری مانند ایرانسل حجم بالایی از اعتراضات هم داشته به این مساله برمی گردد که این اپراتور در حال توسعه ی شبکه خود است. البته این مدیر سازمان تنظیم مقررات در کنار این صحبت ها به این نکته تاکید کرد که از نظر قانونی این وظیفه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نیست که بخواهد میزان تشعشعات آنتن ها را اندازه گیری کند. وی در عین حال گفت: این موضوت جزو وظایف سازمان انرژی اتمی به شمار می رود اما از آنجا که اپراتورها زیر نظر ما کار می کنند، ما آنها را موظف کرده ایم که تجهیزات اندازه گیری تشعشعات سایت ها را خریداری و نصب کنند و خود ما هم به واسطه ی دستگاه هایی که تهیه کرده ایم این گزارشات را چک و راست آزمایی می کنیم. به گزارش ایسنا، جمشید نژاد در هنگام ارائه ی توضیحات خود از یک فایل پاورپوینت استفاده کرده که براساس اطلاعات موجود در آن میزان شکایات مردمی از تشعشعات تلفن همراه در بالاترین سطح بوده و پس از آنتن دهی سال ۹۰ تا ۹۱ این رقم سیل نزولی داشته است.
۵۶۵۶