به نقل از خبرگزاری آناتولی ، سنای آمریکا روز سه شنبه در حالی درباره قدرت و اختیارات رئیس جمهور برای انجام حمله هسته‌ای علیه یک کشور خارجی بحث و رایزنی کرده که این اتفاق در 40 سال اخیر بی سابقه بوده است.

غیرقابل پیش بینی بودن دونالد ترامپ و رویکرد غیرمنتظره وی در مواجهه با بحران های بزرگ باعث شده است تا نمایندگان سنا درباره قدرت و اختیارات هسته‌ای رئیس جمهور آمریکا بحث و تبادل نظر کنند.

کریس مورفی سناتور دموکرات کمیته روابط خارجی سنا در این باره تاکید کرد: ما نگران این هستیم که رئیس جمهور آمریکا به شدت بی ثبات و ناپایدار است، او بسیار پرنوسان است، روندی برای تصمیم گیری دارد که بسیار آرمان گرایانه است، به خاطر همین شاید او دستور یک حمله هسته ای را بدهد که بسیار از منافع ملی ما فاصله دارد.

ترامپ بارها به صورت علنی رهبران کشورهای خارجی را هدف قرار داده است به خصوص کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را. وی در اظهاراتی رهبر کره شمالی را مرد موشکی خطاب کرده است. وی در ماه اوت رهبر کره شمالی را تهدید کرد که این کشور با آتش و خاکستری روبرو خواهد شد که جهان هرگز آن را ندیده است.

ماه گذشته باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا هشدار داد که ترامپ آمریکا را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار داده است.

ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا تنها مقامی است که قدرت و اختیار انجام حمله هسته‌ای را دارد. برخی نمایندگان آمریکایی نسبت به قدرت و اختیار یکجانبه ترامپ برای آغاز یک حمله هسته‌ای به شدت ابراز نگرانی کرده اند.