داود گودرزی صبح امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری که در محل سفارت سابق آمریکا برگزار شد، در خصوص همه پرسی انجام شده در اقلیم کردستان عراق گفت: این رفراندوم غیرقانونی برگزار شد و با قوانین بین‌المللی و قوانین داخلی عراق سنخیتی نداشت.

وی ادامه داد: در عین حال ذی نفعان این جدایی اساسا مردم کرد منطقه نبودند و باید پرسید آنها چه کمبودی داشتند که با این جدایی بتواند رفع شود؟

مسئول سازمان بسیج دانشجویی همچنین تصریح کرد: با انجام این همه پرسی اتفاق خاصی برای مردم کرد منطقه نخواهد افتاد الا اینکه به ناامنی و بحران در منطقه دامن زده شود.

گودرزی خاطر نشان کرد: اسرائیل به عنوان بزرگترین دشمن بشریت نیز یکی از ذی نفعان این قضیه است و معلوم است که در این رابطه تحلیل و تفسیر دارد اما مردم هوشمند منطقه متوجه می شوند که چه کسی نفع آنها را می خواهد و چه کسی می خواهد از این قضیه سوء استفاده کند.

وی همچنین گفت: امنیت برای منطقه در درجه اول قرار داد اما دشمن می خواهد غرب آسیا همیشه ناامن باشد. برای همین بعد از اینکه کار داعش در منطقه پایان یافت به این موضوع دامن زد و موضع ما در بسیج دانشجویی هم محکومیت این قضیه است چراکه نفع مردم در صلح و آرامش و امنیت رقم می خورد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی افزود: در این رابطه نقدی هم که در فضای دانشگاهی مطرح می‌شود، قابل توجه است. برخی روشنفکران تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند که آدم تعجب می‌کند آنها از چه زاویه‌ای به موضوع می نگرند. آنها می‌گویند همه پرسی حق همه اقلیت‌ها است اما این حرف درستی نیست، اگر اینگونه باشد نمی‌توان ثبات و امینت را در هیچ جای دنیا پیدا کرد.

گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با برجام گفت: قطعا در چند سال گذشته تجربه ارزشمندی برای مردم و همه مسئولین به دست آمده و دیگر این موضوع که به سمت مذاکره مجدد برویم، مطرح نیست. چه درباره برجام و چه در مباحث موشکی.

وی افزود: ما برای چندمین بار با یک دولت دروغگو مذاکره کردیم و دولت برای اینکه مشکلی از مردم حل شود و تحریم‌ها برداشته شود امتیازاتی داد و امتیازاتی گرفت اما در عمل اتفاقی که باید، نیفتاد و همه این را تایید می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی یادآور شد: به نظر من هیچ مسئول عاقلی هم نمی‌گوید که مجددا مذاکره کنیم؛ آنهم با دولت ترامپ که اساسا منطق ندارد. این کار عاقلانه نیست و در این چهار سال در مقوله برجام حجت بر ما تمام شد.

وی همچنین تصریح کرد: ما با اصل مذاکره و برجام مشکلی نداشته و نداریم اما اینکه یک ملت 4 سال سر کار باشند، درست نیست.

گودرزی ادامه داد: درباره بحث موشکی نیز که اصلا مذاکره از فضای عقلانی به دور است و همه مردم هم مخالف آن هستند. در حال حاضر اتفاقی که میان همه مسئولان رقم خورده همدلی، وحدت و انسجام دراین رابطه با همه گرایش‌های سیاسی است که همگی در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا ایستاده‌اند و می‌خواهند که همین خط محکم را ادامه دهند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پیاده روی بزرگ اربعین توسط دانشجویان و رونمایی از سایت صبا که امروز انجام شد، گفت: با توجه به تجربه خوبی که در موضوع راهیان نور و کنگره شهدا داشته‌ایم، به وزارت علوم و سایر دستگاه‌ها پیشنهاد کردیم که ستاد ملی اربعین دانشگاهیان شکل بگیرد و تلاش این است که پیاده روی اربعین همچنان مردمی باقی بماند چراکه خیل عظیمی از مردم و دانشجویان به این پیاده روی می‌روند؛ ضمن اینکه این ستاد قصد تصدی‌گری ندارد و فقط می‌خواهد کارها را تسهیل کند.