دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد ترزا می، نخست وزیر این کشور، با محدودیت هایی که دولت دونالد ترامپ در آمریکا درباره مهاجرت وضع کرده است موافق نیست.
دفتر نخست وزیری انگلیس همچنین اعلام کرد اگر این محدودیت ها شامل شهروندان انگلیسی شود لندن رسما به واشنگتن شکایت خواهد کرد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که خودداری ترزا می از محکوم کردن اقدام ترامپ با انتقادهای شدید مواجه شد.
نخست وزیر انگلیس روز شنبه پس از سفر به آمریکا به ترکیه رفت، این نخستین سفر ترزا می به ترکیه بود.

او بر سر مزار مصطفی آتاتورک، بنیانگذار ترکیه امروزی، تاج گل نهاد، او سپس در آخر هفته ای پرمشغله به دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رفت. دیدار ترزا می با اردوغان در آنکارا پایتخت ترکیه که بلافاصله پس از دیداراو با رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن صورت گرفت نشانه حمایت قاطع وی از رئیس جمهور ترکیه تلقی شد.
او در این دیدار گفت: ترکیه یکی از قدیمی ترین دوستان انگلیس است. روابط ما قدمتی بیش از 400 ساله دارد اما کارهای بسیار بیشتری است که ما بر اساس این روابط می توانیم در کنار هم در آینده انجام دهیم.
انگلیس که در پی همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به آینده خود در خارج از این اتحادیه می اندیشد، این اطمینان خاطر را از اردوغان دریافت کرد که گفت: ما به عنوان دو کشورعضو ناتو همواره با یکدیگر همبستگی داریم و بر این اساس با یکدیگر همکاری می کنیم، ما درباره گام هایی که می توانیم به اتفاق برداریم، به ویژه درباره همکاری های دفاعی، گفتگو کردیم، من فکر می کنم این همکاری ها از حالا بسیار متفاوت خواهد بود، ما قصد داریم حجم مبادلات تجاری سالانه خود را از 15.6 میلیارد دلار به 20 میلیارد دلار افزایش دهیم.