شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد که به یک نامه دسترسی پیدا کرده که در آن 33 مقام پیشین دولت آمریکا از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب این کشور خواسته‌اند تا با گروه‌های تروریستی مخالف ایران همکاری داشته باشد.

به گزارش فاکس نیوز این گروه در دوران جنگ عراق علیه ایران با واشنگتن همکاری اطلاعاتی داشته است.

این مقامات آمریکایی در نامه خود آورده‌اند که ایرانی‌ها به طور مستقیم منابع راهبردی سیاست‌ها و اصول آمریکا و متحدانش در خاورمیانه را هدف قرار داده‌اند. بنابراین واشنگتن برای حفظ نفوذ و اعتبار خود در جهان نیازمند تجدید نظر در سیاست است.

برخی امضا کنندگان این نامه عبارتند از رادولف جولیانی شهردار سابق نیویورک، جو لیبرمن سناتور پیشین دموکرات، هاگ شلتون ژنرال بازنشسته و رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون.

فاکس نیوز ماه گذشته ( میلادی‌) نیز یک نامه از مخالفان ایران منتشر کرد که این افراد در آن از ترامپ خواسته بودند تا به وعده‌ی انتخاباتی خود در خصوص بازبینی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 عمل کند.

جان بولتون، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل درباره‌ این نامه گفت: از نظر من آن چه این نامه می‌گوید این است که ببین ! مخالفان ایران وجود دارند.

بر اساس این گزارش، تیم انتقال قدرت به دونالد ترامپ تاکنون هیچ‌گونه پاسخی به نامه مخالفان ایران نداده است و هنوز مشخص نیست که آیا رئیس جمهور منتخب آمریکا برنامه‌ای برای دیدار با همکاری با مخالفان ایران دارد یا نه؟