دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، نتیجه گیری نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد نقش روسیه در حملات سایبری به ایالات متحده را در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور پذیرفت.

به نوشته رویترز، ممکن است ترامپ اقدامی را در واکنش به این فعالیت سایبری روسیه انجام بدهد.

در همین رابطه «رینس پریباس» رئیس آتی کارکنان کاخ سفید گفت: ترامپ معتقد است که روسیه در پس نفوذ در نهادهای حزب دموکرات آمریکا است.

پریباس در این باره توضیحی نداد که آیا ترامپ معتقد است که حملات سایبری به آمریکا در زمان انتخابات ریاست جمهوری به دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس جموری روسیه انجام شده یا خیر.

این برای نخستین بار است که یکی از مقامات ارشد تیم انتقالی ترامپ، دخالت روسیه در هک انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را می پذیرد.

آژانس اطلاعات مرکزی و اداره تحقیقات فدرال آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که روسیه به منظور کمک به پیروزی ترامپ، در هک کردن سامانه‌های انتخاباتی آمریکا دست داشته است.

از سوی دیگر، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا که به پایان دوره ریاست جمهوری نزدیک می‌شود، در خلال گفتگوی مطبوعاتی اخیر خود گفت: «به نظر می‌رسد حملات سایبری در سطوح ارشد دولت روسیه برنامه ریزی شده است».

مقامات ارشد روسیه بارها ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کردند و این اظهارات را «پوچ» و تلاش برای انحراف افکار عمومی آمریکا از چالش‌های داخلی این کشور توصیف کردند.

در همین رابطه «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین، گفت: مسئولان روسی گزارش‌های مربوط به ادعای دخالت شخصی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را «مزخرف» می‌دانند.