شبکه خبری سی ان ان آمریکا با استناد به نظرسنجی انجام شده از میان تماشاگران تلویزیونی مناظره دوم ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات را پیروز مناظره اعلام کرد.

 

57 درصد از تماشاگران مناظره هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و 34 درصد دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه را پیروز مناظره دانستند.
 
 

همچنین 63 درصد از تماشاگران گفته اند که ترامپ نسبت به انتظار آنان عملکرد بهتری در مناظره داشته است. این درحالی است که 39 درصد از تماشاگران عملکرد کلینتون را بهتر از حد انتظار دانستند.

 

هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه بامداد دوشنبه به وقت تهران در دومین مناظره رو در روی خود در دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوئیس ایالت میزوری شرکت کردند.

 

دو نامزد در این مناظره به سوالات دو مجری و حاضران در برنامه و کاربران فضای مجازی درخصوص مسائل مختلف سیاست داخلی و خارجی پاسخ دادند اما این مناظره تا حد زیادی تحت تاثیر اظهارات زننده افشا شده ترامپ درباره زنان قرار گرفت.

 

شبکه خبری سی ان ان در تحلیل مناظره دوم نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا گفت: این مناظره برای دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه دارای اهمیت بیشتری است زیرا اگر ترامپ عملکرد خوبی نداشته باشد ممکن است حزب جمهوریخواه به حمایت خود از ترامپ پایان بدهد.

 

تحلیلگر سی ان ان گفت: مساله مهم برای ترامپ در این مناظره این است که بتواند حمایت حزب جمهوریخواه از خود ادامه دهد زیرا منابع آگاه می گویند در صورتی که ترامپ عملکرد خوبی نداشته باشد حزب جمهوریخواه ممکن است حمایت از ترامپ را به شکل منابع و نیروی انسانی قطع کند.

 

سی ان ان در پایان مناظره نیز خاطرنشان کرد که ترامپ فعلا موفق شد آن فضای هراس و وحشت در میان جمهوریخواهان را میان ببرد.

 

کلینتون در مناظره اول نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم برنده انتخابات شناخته شده بود.