یک عضو فراکسیون امید با بیان اینکه برخوردهای صورت رگفته با قرارداد FATF همچون برخوردها با برجام است،‌ گفت: اگر آقایان بحث فنی و تخصصی دارند را حتماً باید مطرح کنند ولی خواهش ما این است که بحث جناحی نشود.

مصطفی کواکبیان در اخطاری با استناد به اصل 94 قانون اساسی در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس، گفت: انگار دوستانی که در مورد FATF نظر می‌دهند یادشان رفته این مصوبه در دولت قبل تصویب شده و شورای نگهبان نیز آن را تأیید کرده است.

وی افزود: این آقایان امروز طوری همه چیز را زیر سوال می‌برند که انگار عده‌ای وطن‌فروش می‌خواهند در موضوع اقدام ویژه مالی اسرار بانکی را به خارجی‌ها بدهند. در این رابطه بارها وزیر اقتصاد توضیح داد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تأکید بر اینکه تمام مصوبات شورای عالی امنیت ملی به تأیید مقام معظم رهبری می‌رسد،‌ گفت: این برخورد کردن همچون برخوردی است که با برجام صورت گرفت. خواهشم این است که بحث را جناحی نکنید البته اگر کسی دلسوزانه بحث فنی و تخصصی دارد باید حتماً مطرح کند وگرنه بحث سیاسی و جناحی جایی در مباحث تخصصی ندارد.

کواکبیان همچنین در تذکری با استناد به ماده 24 آیین‌نامه در مورد وظایف هیأت رئیسه به موضوع تقدیر از برخی نمایندگان ایثارگر در جلسه علنی مجلس اشاره و اظهار کرد: در شرایطی امروز این تقدیر صورت گرفت که در فراکسیون امید ما نمایندگان آزاده و جانباز و برادر سه شهید داریم که از آنها تقدیر نشد.

وی افزود: امروز از کسانی تقدیر شد که همه از یک جریان خاص بودند. گویا دفاع مقدس هم جناحی شده. حال اینکه نباید دفاع مقدس و ارزش‌ها را جناحی کنیم. درخواست ما این است که رعایت‌های لازم صورت گیرد و توازنی برقرار شود.