تحلیگر مسائل سیاسی گفت: اصولگرایان یک جبهه بسیار بزرگی هستند و چهر‌ه‌های زیادی برای رقابت با حسن روحانی دارند.

ناصر ایمانی تحلیگر مسائل سیاسی با اشاره به احتمال حمایت اصولگرایان از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اظهار داشت: اگرچه احتمال این موضوع ضعیف است اما کاملا منتفی نیست.

وی در همین باره افزود: ممکن است که شرایط کشور در سال آینده به گونه‌ای باشد که اصولگرایان صلاح بدانند که از روحانی حمایت کنند.

ایمانی با بیان اینکه دولت در 6 ماه آینده برای پیروزی در انتخابات سال 96، کار سختی در پیش دارد گفت: بخش عمده‌ای از اهرم‌هایی که دولت با کمک آن‌ها بتواند، عملکرد خود نزد افکار عمومی را خوب جلوه بدهد، در اختیار خود دولت نیست. مثلا بدعهدی طرف غربی در موضوع برجام، یکی از این موارد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان گزینه مناسبی برای رقابت با روحانی دارند تصریح کرد: اصولگرایان یک جبهه بسیار بزرگی هستند و چهر‌ه‌های زیادی را دارند. چهره‌هایی از اصولگرایان که تاکنون در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نشده‌اند، کم نیستند. مثلا آقای باهنر از جمله این چهره هاست.

تحلیلگر مسائل سیاسی با تأکید بر این موضوع که اصولگرایان برای رقابت با حسن روحانی در انتخابات 96، گزینه زیاد دارند گفت: مشکل اصولگرایان در انتخابات 92 تعدد کاندیداها بود که باعث تشتت شد. تلاش چهره‌هایی نظیر آیت‌الله مهدوی کنی برای انصراف کاندیداها هم بی نتیجه ماند.