آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شب گذشته در دیدار جمعی از مجمع ادواری وزرا گفت: افزایش آگاهی مردم و امنیت موجود در کشور سرمایه عظیمی برای تدوام راه است و رشد آگاهی و هوشیاری مردم، مسئولیت بیشتری برای مسئولان ایجاد می‌کند تا جامعه را به سمت سازندگی، اخلاق گرایی، و وحدت و برادری بیشتر هدایت کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با ابزار تأسف از تشدید اختلافات و برخی بداخلاقی‌های سیاسی موجود در سطح گروهها و رسانه‌های وابسته گفت: هدف بدنام کردن مخالفین، وسیله را برای آنان توجیه می‌کند، نباید اجازه دهیم تا اختلافات به خصومت و کینه بیانجامد چرا که منجر به سست شدن پایه‌های اخلاق و فرهنگ در جامعه و نهایتاً ناامیدی مردم می شود.

اهم اظهارات رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در ادامه بخوانید؛

*دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه متعلق به همه مردم است. هدف دانشگاه آزاد اسلامی توسعه تحقیقات است. امروز با کمک نبوغ دانشجویان دانشمند خود توانسته‌ایم در زمینه‌های فناوری‌های نانو به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابیم که راه‌اندازی نیروگاه پلاسمایی و پیوستن به قدرت‌های عظیم انرژی ساز، یکی از آن موارد است.

*ارائه راه حل و کمک به دولت برای رفع مشکلات اقتصادی بویژه رکود، بیکاری جوانان و نقدینگی، از بخش‌های اصلی و اولویت های بسیار مهم مجلس دهم باید باشد.

*{با گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان این مجمع بویژه مرحوم دکتر حسن حبیبی}: استفاده از امکانات و تفکرات جمعی، برای حل مشکلات کشور ضرورت دارد. اعضای این مجمع افراد با تجربه‌ای هستید که در مقاطع مختلف مسئولیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف اجرایی کشور داشتند و بعضاً دارند. لازم است در برگزاری این جلسات برنامه داشته و راهکارهای عملی برای حل مشکلات ارائه دهید.