حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر که صبح امروز یکشنبه(12 اردیبهشت ماه) برگزار شد، گفت: در 7 اسفندماه سال گذشته و 10 اردیبهشت ماه سال جاری مردم با آمدن در پای صندق‌های رای بهترین‌ها را برای مجلس دهم برگزیدند.
وی افزود: مجلس آینده از خرداد ماه شروع به کار می‌کند، امیدواریم دولت و منتخبین مجلس دهم با هماهنگی به وعده های داده شده، عمل کنیم.
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه امیدواریم در مجلس دهم دولت و ملت دست به دست یکدیگر بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم، تصریح کرد: برای اولین بار در مجلس شورای اسلامی 18 نماینده زن حضور دارند که به عنوان یک رکورد محسوب می‌شود. بانوان کشورمان در همه صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی حضور دارند و ما از این بابت خرسندیم، چرا که این هم یکی از آثار بعثت پیامبر (ص) است.
روحانی با تاکید بر اینکه تقوا معیار بزرگ یک انسان است، اظهار داشت: هیچ‌گاه فرقی میان زن و مرد نیست و باید به هر دو جنس با یک نگاه توجه ویژه‌ای کرد تا مشکلات کشور یکی پس از دیگری حل و فصل شود.
وی اضافه کرد: امروز پس از آنکه یک سدی بزرگ از پیش پای ملت ما و کارگران‌مان با تلاش دیپلمات‌هایمان برداشته شد، برجام راهی را برای حرکت به سمت تعالی به سمت ملت‌مان باز کرد.
روحانی ضمن تبریک به مناسبت روز معلم اظهار داشت: این روز را به تمامی فرهنگیان عزیز تبریک می‌گویم که همواره بر سر ما حق دارند و مسیر تعالی را به ما نشان داده‌اند و در این بستر بعثت پیامبر انسانها را در مسیر حیات جاودان قرار داده است.
وی افزود: همواره علم منجر به قدرت و سلطه انسان بر جهان خواهد شد، بنابراین افتخار می‌کنیم به پیامبر عظیم‌الشان‌مان که پیام‌رسان وحدت و مودت بود و شاید هیچ‌ روزی مهم‌تر و مبارک‌تر برای بشریت از روز بعثت او نباشد.
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه مپنا امروز شرکت بزرگی مثل هیتاچی را کنار گذاشته و در حال رقابت با جی ای و زیمنس در سطح جهان است، افزود: امروز یک رقابت آزاد و یک فعالیت دانش‌بنیان ما را به غرور می‌رساند.
روحانی تاکید کرد: ما به آن برقی افتخار می‌کنیم که نیروگاهش به دست ایرانی و کارگر ایرانی و مپنا ساخته شده است و آن قطاری برای ما لذت بخش است که لوکوموتیوش توسط کارگر ایرانی و مپنا ساخته شده است.