نیروهای ارتش با همکاری نیروهای پشتیبان به طور کامل شهرک العیس و تپه آن واقع در حومه جنوبی حلب را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کردند که در نتیجه آن ده‌ها تروریست جبهه النصره به هلاکت رسیدند و بقیه پا به فرار گذاشتند.

موفقیت نیروهای ارتش پس از آن به دست آمد که توانستند خط دفاعی اول گروه‌های تروریستی در منطقه الزربه را در هم بشکنند. گروه‌های تروریستی هم به شکست خود در این جبهه اعتراف و سرکردگان جبهه تروریستی النصره و گروه‌های همپیمان را متهم کردند که شهرک العیس را بدون هرگونه مقاومتی تسلیم کرده‌ اند

منابع وابسته به گروه‌های مخالف در شبکه‌های ارتباط اجتماعی از هلاکت شمار زیادی از تروریست‌های مسلح و فرار بقیه آنها خبر دادند.

یک منبع میدانی سوری به خبرنگار تسنیم گفت نیمه شب گذشته جنگنده‌های روسی به شدت مواضع گروه‌های تکفیری را در شهرک العیس و اطراف آن بمباران کردند و همزمان نیروهای زمینی ارتش و همپیمانانش در صحنه میدانی وارد درگیری‌های شدید با باندهای جبهه النصره شدند که در نهایت منجر به آزادسازی العیس و اطراف آن و تلفات و خسارت‌های سنگین تکفیری‌ها شد.

این منبع از سرخوردگی و آشفتگی گروه‌های تروریستی در پی آزادسازی شهرک العیس و همچنین فرار تروریست‌ها در پی غافلگیر شدن از حجم سنگین آتش توپخانه و جنگنده‌ها خبر داد، تروریست‌ها حملات سنگین ارتش را توفان موشکی سنگین توصیف کردند.

بر اساس گزارش منابع مخالف، نیروهای ارتش سوریه بیش از 30 تانک و زره‌پوش را برای جنگ با تروریست‌های تکفیری در حومه جنوبی حلب به کار گرفته‌اند و جنگنده‌های روسی هم مواضع تروریست‌ها را در غرب جاده دمشق به ادلب و حلب بمباران می‌کنند.

اتاق عملیات مشترک حلب شامل نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان در بیانیه‌ای تاکید کرده بود آتش جهنم به زودی گروه‌های مسلح را در تمام جبهه‌ها در شمال، جنوب و غرب فرا خواهد گرفت. این عملیات از غیرنظامیانی که در مناطق تحت اشغال تروریست‌های مسلح به سر می‌برند، درخواست کرد از اماکنی که احتمالا جبهه‌های درگیری خواهد شد، دوری کنند.

در این حال، یک کارشناس سیاسی و استراتژیک سوری به خبرنگار تسنیم گفت نکته قابل توجه در بیانیه عملیات نظامی مشترک برای آزادسازی استان حلب، تاکید آن بر ورود گروه‌های تکاور سوری و رزمندگان حزب الله به همراه نیروهای روسی و مستشارانی از جمهوری اسلامی ایران است. این کارشناس افزود برای اولین بار است که از غیرنظامیان خواسته می‌شود مناطق تحت سیطره گروه‌های مسلح را ترک کنند که تاکید می‌کند درهای جهنم به زودی به روی افراد مسلح باز خواهد شد، این بیانیه با تشدید لحن سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بر ضد ترکیه همزمان شده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک سوری تاکید کرد روز گذشته یک محموله از موشک‌های آمریکایی تاو برای گروه‌های تروریستی در سوریه ارسال شده است و تروریست‌ها به دستور حکومت سعودی و ترکیه حملات خود را تشدید کرده‌ اند.

وی افزود چه بسا در روزهای آینده پس از ورود شماری از سرکردگان گروه‌های مسلح با نظارت سازمان اطلاعات اردن برای تجمیع تروریست‌ها شاهد تشدید اوضاع نه تنها در حومه حلب بلکه در جنوب سوریه هم باشیم.

خبرنگار تسنیم از آغاز حملات ارتش سوریه به افراد مسلحی خبر داد که آتش بس را نقض کردند.

اتاق عملیات مشترک حلب و حومه آن در بیانیه‌ای تاکید کرد در راستای اجرای وعده‌های خود مبنی بر دادن پاسخ قاطع به تجاوزات گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره که آتش‌بس را در راستای فرمان‌های بیگانگان نقض کردند، نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان تجمعات گروه‌های مسلح و مواضع آنها در جبهه جنوبی حلب را هدف حملات سنگین خود قرار دادند و همزمان با آن، جنگنده‌ها نیز مقرها و مراکز فرماندهی تروریست‌ها را در مناطق العیس و الزربه به شدت بمباران کردند.

بر اساس این بیانیه، حملات ارتش سوریه و همپیمانان تا زمانی که تمام افراد مسلح تسلیم شوند و امنیت و ثبات به کشور بازگردد و ملت سوریه از چنگال تروریسم آزاد شوند، ادامه خواهد یافت.

شبکه المیادین هم از آغاز حملات ارتش سوریه به مواضع تروریست‌های جبهه النصره و گروه‌های مسلح همپیمان آن به سبب نقض آتش بس در حومه جنوبی حلب خبر داد.