نایب‌رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه مسئله وحدت اصول‌گرایان در 20 استان کشور مشخص شده است، گفت: در 10 استان باقی‌مانده جهت وصول وحدت در حال تلاش هستیم.

اسدالله بادامچیان نایب‌رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی عصر دیروز (چهارشنبه) در نشست کانون انتخابات حزب مؤتلفه اسلامی که در مجتمع فرهنگی شهدای مؤتلفه برگزار شد، با اشاره به اهمیت انتخابات‌های پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که قرار است هفتم اسفند ماه برگزار شود، اظهار داشت: انتخابات‌های امسال نسبت به انتخابات‌های گذشته از حساسیت‌ بیشتری برخوردار است. استکبار جهانی و برخی عناصر مسئله‌دار داخلی از سال‌ها قبل برای انتخابات خبرگان برنامه‌ریزی کردند.

وی ادامه داد: این افراد می‌دانند که از عهده کسب اکثریت مجلس خبرگان برنمی‌آیند، بنابراین به‌دنبال ایجاد نقطه نفوذ در مجلس خبرگان هستند تا نفوذی‌هایی را به این مجلس بفرستند که به‌اصطلاح خودشان مهره‌های سفید بوده و غیر قابل رد کردن از سوی شورای نگهبان باشند.

بادامچیان تأکید کرد: ما باید مراقب نفوذِ نفوذی‌ها باشیم، آنهایی که سعی دارند با ورود به مجلسین فتنه ایجاد کنند.

رئیس ستاد انتخابات مجلس خبرگان جامعه مدرسین با اشاره به فعالیت‌های این ستاد گفت: مرکز این ستاد در قم و جامعه مدرسین و شعبه آن در جامعه مبارز تهران قرار دارد. به مسئولین احزاب اعلام کرده‌ایم تا در انتخابات از فهرست‌های جامعه روحانیت و جامعه مدرسین حمایت کنند و به آنها رأی دهند و اجازه ورود نفوذی‌ها را ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره هم‌گرایی اصول‌گرایان گفت: در 26 استان کشور از طرف ائمه جماعات و یا روحانیون یک روحانی مسئول هم‌گرایی اصول‌گرایان در آن استان شده و این فرد باید با تجمیع همه اصول‌گرایان و ارزش‌گرایان در بحث هم‌گرایی این جریان کمک کند.

بادامچیان افزود: در 20 استان کشور مسئله وحدت اصول‌گرایان تحقق پیدا کرده و در 10 استان باقی‌مانده در جهت وحدت تلاش می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، عضو شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان تصریح کرد: برخی‌ها تمایل نداشتند محوریت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز را بپذیرند، بر همین اساس جامعه مدرسین وارد عرصه انتخابات مجلس نشد و جامعه روحانیت مبارز در این خصوص تلاش می‌کند و براساس این راهبرد همه دوستان اصول‌گرا در شورای ائتلاف مرکزی اصول‌گرایان که شامل 22 نفر از دبیران‌کل احزاب و تشکل‌های اصول‌گرا با محوریت آیت الله موحدی کرمانی است، در محل جامعه روحانیت مبارز گرد هم می‌آیند.

وی در پایان با تأکید بر "در انتخابات باید با تمام وجود تلاش کنیم تا ان‌شاءالله در 8 اسفند لبخند بر لبنان مقام معظم رهبری بنشیند" گفت: حزب مؤتلفه اسلامی لیست 21نفره خود را جهت حضور در لیست نهایی ائتلاف اصول‌گرایان ارسال کرده است.