این روزنامه با انتشار عنوان تکمیل مثلث اعتدال در انتخابات خبرگان، نوشت: دیروز روزی بود که لبخند بر لب دلسوزان نشست و آنها خدا را شکر کردند که بار دیگر شاهد همراهی یاران امام و شخصیت هایی هستند که در سال های دراز وفاداری خود را به کشور و مردم ایران به اثبات رسانده اند. دیروز آیت ا... هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام دکترحسن روحانی به وزارت کشور رفتند تا برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کنند و پیش از آنها البته آیت ا... سیدحسن خمینی اقدام به ثبت نام کرده بود. اکنون سه ضلع اعتدال که گام نخست را در 24خرداد 92 برداشته اند درصدد برداشتن گام دوم هستند که این گام در هفتم اسفند برداشته خواهد شد.
روزنامه آرمان با بررسی عنوان کارت زرد سوم به فانی، می نویسد: روز گذشته وزیر آموزش و پرورش سومین کارت زرد خود را از نمایندگان مجلس دریافت کرد. علی فانی دیروز به صحن علنی مجلس رفته بود تا به سوال حجت الاسلام سیدمهدی موسوی نژاد درباره وضعیت معیشتی بازنشستگان، عدم پرداخت هزینه های فرهنگیان و وضعیت آموزش و پرورش در مناطق محروم پاسخ دهد. فانی گفت سال93 نقشه راهی برای تحول نظام آموزش و پرورش تهیه شد که قرار است پیش بینی های لازم تا سال 99 صورت بگیرد.
این روزنامه با درج عنوان 20 درصد ازدواج ها موقت است، آورد: مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به بروز تغییراتی در ساختار و کارکردهای خانواده ها در ایران، از ثبت دو ازدواج موقت به ازای هر 10 ازدواج دائم در کشور خبر داد. شیرین احمدنیا با بیان اینکه در دهه های اخیر شاهد بروز تغییراتی در ساختار و کارکردهای خانواده ها در ایران بوده و هستیم، گفت: هم اکنون با پدیده هایی همچون زوجین بدون فرزند، مجرد ماندن و ازدواج در چارچوب استیجاری مواجه هستیم که پیش از این چنین چیزهایی وجود نداشت. او ادامه داد: با افزایش افراد مجرد در کشور مواجه هستیم، تعداد فزاینده ای از زوج ها به طور اختیاری نداشتن فرزند را اختیار می کنند، شاهد شکل گیری خانه هایی هستیم که افراد بدون داشتن نسبت خانوادگی با هم زندگی می کنند و همچنین هم اکنون عده ای در تهران نسبت به اجاره خانه مستقل برای همسر دوم اقدام می کنند.
روزنامه آرمان با بیان عنوان با دست پس می زنم؛ با پا پیش می کشم، آورد: مهدی کوچک زاده نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور گفت: حضورم برای ادامه مسیر گذشته ای است که داشته ام. ایسنا نوشت؛ این نماینده مجلس نهم اظهار کرد: استعفای من در مجلس فعلی اعتراض به اقداماتی بود که نه با اسلامیت سازگار بود و نه با جمهوریت. وی افزود: من به نابود کردن قوت لایموت مردم و بی طرفی رئیس مجلس در آن مقطع استعفا دادم. کوچک زاده در پایان اظهار کرد: حضور من و ثبت نام برای مجلس بعدی نیز برای ادامه همین مسیری است که تاکنون داشته ام.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست عنوان های «آبستراکسیون 30 نفره!»، «فریده غیرت: فرار زنان مطلقه از آقا بالاسر» و «علی تاجرنیا: روحانی جریان اصلاح طلبی را فربه کرده است» را انتشار داد و سرمقاله را با عنوان «نامه جان کری تعهد الزام آور» نوشته داوود هرمیداس پاوند به چاپ رساند.
روزنامه آرمان در ستون یادداشت های اختصاصی عنوان «اهمیت انتخابات خبرگان» با قلم مصطفی درایتی را منتشر کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**2002**9131