نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که دولت وی از شهرک‌سازی‌ها حمایت می کند؛ به ویژه در این روزها که فلسطینیان به صورت روزمره دست به عملیات‌های مقاومتی می‌زنند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی مصادره دو منزل فلسطینی توسط شهرک‌نشینان تندروی صهیونیست در الخلیل تصریح کرد که پس از ثبت اسناد خرید این دو منزل، شهرک‌نشینان صهیونیست در آنها ساکن خواهند شد.

نتانیاهو همچنین از تصمیم باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا برای سخنرانی در سالروز هولوکاست در سفارت رژیم اشغالگر قدس در واشنگتن استقبال کرد.

از سوی دیگر، نفتالی بنت، وزیر آموزش و رهبر حزب "خانه یهود" رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان را با گسترش شهرک‌سازی در اراضی اشغالی و تشدید حملات علیه آنان پاسخ خواهد داد.

وی گفت: در مقابل عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان، اقدام به گسترش شهرک‌سازی کرده و حملات علیه آنان را شدت خواهیم بخشید.

اظهارات مسئولان رژیم صهیونیستی در رابطه با گسترش شهرک‌سازی در اراضی اشغالی در حالی انجام می‌گیرد که ادامه شهرک‌سازی این رژیم در اراضی فلسطینیان اخیرا با انتقاد و محکومیت گسترده بین‌المللی از جمله از جانب آمریکا و انگلیس همراه بوده است.

موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این انتقادات گفته بود که اهمیتی به این مساله نمی‌دهد و شهرک سازی همچنان ادامه خواهد داشت.