آخرین دقایق روز 16 ژانویه 2015 میلادی جهان سیاست شاهد اتفاقی بود که کمتر کسی را توان بی‌اعتنایی به آن است. از وزرای اروپایی حاضر در هتل کوبورگ گرفته تا سران سیاسی و حتی نهادهای اقتصادی به این رویداد واکنش نشان داده‌اند.

 به فرجام رسیدن برجام و لغو همه تحریم های یک جانبه و چندجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشورمان که نتیجه یکی از طولانی ترین مذاکرات دیپلماتیک تاریخ روابط بین الملل می باشد، می تواند بعنوان یک نقطه عطف در سیاست خارجی نه تنها کشورمان، بلکه سیاست جهانی قلمداد گردد.

در این میان بدون شک باتوجه به ابعاد مختلف فنی، حقوقی و سیاسی و همچنین ماهیت پیچیده و چندلایه مذاکرات هسته ای، کماکان ناگفته ها و سوالات زیادی پیرامون مذاکرات ایران و گروه 1+5 و بخصوص تحولات و رایزنی های روزهای منتهی به اجرایی شدن برجام، وجود دارد.

در همین ارتباط به منظور روشن شدن برخی از این پرسش ها و همچنین بررسی این تحولات، انجمن ایرانی روابط بین الملل در نظر دارد تا نخستین نشست تخصصی بعد از اجرایی شدن برجام را با حضور حمید بعیدی نژاد، مدیرکل سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه و رئیس تیم کارشناسی مذاکرات هسته ای، برگزار نماید.

این نشست قرار است روز سه شنبه 29 دی ماه، ساعت 14 الی 16 در محل؛ معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی (واقع در خیابان کریم خان زند، نبش آبان شمالی) برگزار نماید.