یکی از روزنامه های اصلاح طلب به مناسبت درگذشت خواهر دوقلوی محمدرضا پهلوی صفحه ویژه‌ای را به او با عنوان «مرگ پلنگ سیاه» اختصاص داد.

به گزارش «انتخاب»، در گزارش مفصل این روزنامه آمده است: اگرچه اشرف و محمدرضا در یک روز متولد شدند و ظاهرا بنا بود سرنوشت دوقلوهای رضا‌خان به هم گره بخورد، اما برخلاف پیش‌بینی، اشرف ٣٥ سالی بیشتر از برادرش عمر کرد. منابع خبری محل مرگ او را مونته‌کارلو در موناکو اعلام کردند.

خواهر دوقلوی شاه پس از رفتن به آمریکا، در منزل خود در شماره 29 بیکمن‌پلیس در منهتن، نیویورک‌سیتی و ویلایی در ژوان‌لوپن در نیس فرانسه اقامت داشت. این خانه را در سال ۲۰۱۴، با قیمتی بالغ بر ۴۹‌ میلیون دلار خریده بود که گفته می‌شود رکورددار گران‌ترینِ خانه‌ها در نیویورک، در منطقه جنوب پارک مرکزی بوده‌ است.

برخلاف سال‌هایی که ایران بود؛ از اشرف پهلوی در روزگار تبعید، تصاویر و اخبار زیادی منتشر نشده است. با توجه به اینکه در سال‌های کهن‌سالی به سر می‌برده؛ احتمالا فعالیت خاصی نداشته است. دو، سه عکسی هم که از او منتشر شده، یکی در کنار اردشیر زاهدی و دیگری در حال زاری در مراسم درگذشت ثریا اسفندیاری در سال ٢٠٠١ و آخرین عکس هم او را روی ویلچر در کنار سفره هفت‌سین نشان می‌دهد.

در این گزارش به فعالیت های سیاسی اشرف، نقشش در موضوعاتی همچون ملی شدن نفت و ازدواج های مکررش و عاقبت فرزندانش اشاره شده است. همچنین در کادری از این صفحه روزنامه شرق به همه فرزندان رضاشاه به این شرح اشاره شده است:

١. شمس پهلوی: زاده شش آبان 1296 - مرگ در 10 اسفند 1374 در شهر سنتا باربارا، کالیفرنیا

٢. محمدرضا پهلوی: زاده چهار آبان 1298 در تهران - مرگ پنج مرداد 1359 در قاهره

٣. علیرضا پهلوی: زاده ١٢ فروردین ۱۳۰۱. مرگ شش آبان١٣٣٣. درست در زمانی که شایعه ولیعهدی او (به دلیل بچه‌دارنشدن شاه و ثریا اسفندیاری) بر سر زبان‌ها بود، در یک سانحه هوایی کشته شد.

٤. غلامرضا پهلوی: زاده 25 اردیبهشت 1302 در تهران.

٥. عبدالرضا پهلوی: زاده 1303 تهران - مرگ در سال 1383 در فلوریدا

٦. احمدرضا پهلوی: زاده ۱۳۰۴- مرگ ١٣٦٠

٧. محمودرضا پهلوی: زاده 1305 تهران - مرگ 1380 لس‌آنجلس

٨. فاطمه پهلوی: زاده هشت آبان 1307 تهران- مرگ 1366 پاریس

٩. حمیدرضا پهلوی: زاده 1311 تهران - مرگ 1371 تهران