رییس دفتر رییس جمهور صبح امروز با آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی و شبیری زنجانی دیدار و سلام رییس جمهور به آنان را ابلاغ کرد.

محمد نهاوندیان پس از آنکه روز گذشته با آیات عظام موسوی اردبیلی، نوری همدانی  و سبحانی دیدار کرد، صبح امروز و در دومین روز از سفر به قم نیز به دیدار آیات عظام جوادی آملی، مکارم شیرازی و شبیری زنجانی رفت تا گزارشی از فعالیت‌های دولتمردان به مراجع عظام تقلید ارائه دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: امنیت اقتصادی موجب رونق اقتصادی می‌شود

                                                                                                                                                                                   

آنطور که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری گزارش داده، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با تقدیر از تلاش های دولت در مسیر رشد و شکوفایی کشور گفتند: ایجاد امنیت اقتصادی و سیاسی در کشور باعث می شود که بخش خصوصی و مردم در عرصه اقتصاد فعال شده و رونق اقتصادی را رقم بزنند.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دولت در عرصه های مختلف، لغو یکپارچه تحریم ها و بسته شدن پرونده پی ام دی را از دستاوردهای مهم دولت برشمرد و افزود: امروز شیطنت ها و فتنه انگیزی هایی در مسیر اجرای برجام از سوی دشمنان انجام می شود که دولت و مسوولان کشور با هوشیاری کامل اجازه نمی دهند تاثیری در این مسیر داشته باشد.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه همه باید در کشور دستاوردهای ملی را حفظ و حراست کنند، گفت: وظیفه دولت برداشتن موانع از مسیر اقتصاد کشور بود و امروز در فضای بوجود آمده پس از توافق بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی در کشور تشویق و ترغیب شوند تا بتوانیم به رشد و پیشرفت مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقش آفرین اصلی در صحنه مبارزه با تروریسم و افراطی گری مطرح است، خاطرنشان کرد: باید از این فضای سیاسی بوجود آمده برای ترسیم چهره راستین ایران در افکار عمومی جهان و مقابله با اسلام هراسی استفاده درست فرهنگی کرده و اسلام رحمت و رحمانیت را به جهان معرفی کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی: موفقیت در مذاکرات از نعمت‌های الهی است/ توصیه به دولتمردان برای صبر در برابر تخریب‌ها

در ادامه دیدار‌های رییس دفتر رییس جمهور با مراجع، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار رسیدن به پیشرفت و عبور از مسیرهای پرچالش در کشور را با همکاری و مشارکت مردم قابل تحقق دانستند و افزودند: تقویت ایران دوستی، همگرایی و وحدت میان آحاد جامعه می تواند منجر به پیشرفت و توسعه کشور شود.

ایشان با تقدیر از تلاش های دیپلماتیک مسئولان ، موفقیت بدست آمده در مذاکرات را را نعمت الهی برشمردند و خاطرنشان کردند: ما توانستیم در مذاکره با قدرتهای بزرگ دنیا که همواره به دنبال قدرت طلبی هستند، در شرایطی سخت از حقوق و منافع ملت ایران دفاع کنیم و به اهداف خود برسیم و از این جهت ، موفقیت بدست آمده در مذاکرات یک نعمت الهی است و باید شکرگزار خدای متعال باشیم.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه تجارب تاریخی ثابت کرده که جنگ، چه مستقیم و چه نیابتی هرگز راهگشا نبوده است، اظهار داشتند: امروز جهان به صلح و آرامش نیاز دارد و منفعت طلبی قدرتهای جهان از طریق جنگ، خشونت و خونریزی به جایی نرسیده و نخواهد رسید.

ایشان افزودند: سیره نبی مکرم اسلام(ص) گواه براین است که جامعه بدوی و خشن را با احیاء اخلاق و با رفتار الهی به موفقیت و پیشرفت رساندند و امروز دین مبین اسلام در کنار آموزه های اخلاقی پیامبر اسلام(ص) جان های تشنه را در تمامی دنیا سیراب کرده و جذب می کند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه با تقویت ایران دوستی و عشق و علاقه به کشور در میان مردم می توانیم اقتصاد، تولید و کالای ایرانی را تقویت کرده و بازار ایرانی را از این وضعیت نابهنجار و در تسخیر کالاهای خارجی بدون کیفیت خارج کنیم، ادامه دادند: تقویت اقتصاد ایرانی به منزله تقویت بازار یک کشور اسلامی خواهد بود و با توسعه کالا و تولید ایرانی می توانیم مانع از قاچاق کالاهای خارجی به کشور و عرضه آن به مردم بشویم.

ایشان همچنین احیاء مفهوم اصیل اقتصاد اسلامی و رعایت ضوابط دینی در تعاملات اقتصادی را موجب رونق تولید و باز شدن راه اقتصاد مقاومتی در کشور دانستند.

آیت الله جوادی آملی با ابلاغ سلام به رییس جمهوری و همه اعضای دولت و تقدیر از تلاش دولتمردان در شرایط سخت امروز ، اظهار داشتند: مطمئنا جریان ها و افرادی که از موفقیت های دولت خرسند نیستند، ممکن است با هجمه ها و اقدامات تخریبی موجبات دلسردی و ناراحتی مسئولین را فراهم کنند اما آنچه اهمیت دارد این است که مردم قدردان زحمات دولت هستند و بنده به دولتمردان توصیه می کنم که در برابر هجمه ها و خرده گیریها صبور باشند که صبر برطرف کننده بسیاری از مشکلات بوده و در سایه صبر عنایات الهی هم شامل حال ما خواهد شد.

ایشان همچنین بر تلاش دولت برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و فراهم کردن شرایط برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم رییس جمهوری به آیت الله جوادی آملی، گفت: دولت حل معضلات اقتصادی کشور را در اولویت برنامه های خود قرار داده و توافق هسته ای و رسیدن به برجام در کنار تلاش برای دستیابی به حقوق مسلم ملت ایران، برای برداشتن تحریم های ظالمانه از سر راه اقتصاد کشور بوده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه امروز با اجرایی شدن برجام راه برای احیاء اقتصاد کشور بازخواهد شد، افزود: تلاش دولت بر اینست که با مشارکت مردم و فراهم کردن محیط مساعد برای کسب و کار و فعالیت بخش خصوصی، رونق اقتصادی را در کشور رقم بزند و در این مسیر امید به فعالیت و حضور مردم دارد.

نهاوندیان با اشاره به اینکه فرهنگ تلاش، خدمت و خلاقیت در اقتصاد باید رواج یافته و اقتصاد کشور از مسیر پر مشکل و غلطی که گریبانگیر آن شده است نجات یافته و به توسعه و پیشرفت برسیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دولت قصد دارد تا نقش اصلی را به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و مردم واگذار کند، خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش و امنیت اقتصادی و اجتماعی از اهداف و اولویت های دولت بوده و همواره در تلاش است با ایجاد این فضا، زمینه و بستر جذب سرمایه ها و شکوفایی اقتصادی را فراهم کند.

نهاوندیان همچنین با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ادامه داد: دولت تلاش خواهد کرد تا انتخاباتی منضبط و دقیق با حضور و مشارکت تمامی گروهها ، اقشار و احزاب با شور و مشارکت حداکثری برگزار شود.

آیت‌الله شبیری زنجانی: خدمت به مردم نصرت قطعی به دنبال دارد

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی نیز در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با تقدیر از تلاش ها و خدمات دولت و مسوولان کشور برای رسیدن به دستاوردهای بزرگ، به توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی اشاره و تاکید کردند: کوشش در مسیر خشنودی خداوند و خدمت به مردم نتیجه و نصرت قطعی بدنبال دارد.

ایشان با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر ضرورت تلاش برای تقویت وحدت، همدلی و انسجام ملی در کشور تاکید کردند.

آیت الله شبیری زنجانی توجه به مصالح و منافع ملی را حائز اهمیت برشمردند و ابراز امیدواری کردند تا انتخابات آینده موجب تقویت وحدت و انسجام داخلی شود.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام رییس جمهور و اعضای دولت به آیت الله العظمی شبیری زنجانی به موفقیت مذاکره کنندگان کشور با قدرت های جهانی اشاره کرد و گفت: با وجود برخی سنگ اندازی ها و فتنه افکنی ها از سوی دشمنان از جمله رژیم صهیونیستی، به امید خداوند در هفته های آینده شاهد برداشته شدن تحریم های ظالمانه و اجرای کامل برجام خواهیم بود.

رییس دفتر رییس جمهوری سپس به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: بسیار مهم است که در داخل کشور تمامی سلیقه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در جهت حفظ مصالح ملی حرکت کنند و انسجام در مقابله با دشمن بیرونی حفظ شود.

نهاوندیان همچنین ضمن تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در دوسال گذشته گفت: همه بخش های دولت برای ادامه راه خود به دعای بزرگان و مراجع عظام تقلید محتاج هستند.