" جب بوش " برادر جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنانی متعهد شد در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا روش سرسختانه تری را در مقابل روسیه در پیش بگیرد.

او همچنین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا را " دشمن تیزهوش " توصیف کرد که از " خلاء ناشی از رهبری آمریکا در سوریه و دیگر مناطق " سوء استفاده می کند.

جب بوش یکی از کاندیداهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست. قبل از این برادر و پدرش هم رئیس جمهور بودند.

جب بوش که با رویترز مصاحبه می کرد افزود: در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶، ائتلافی با حضور شرکای اروپایی و کشورهای عربی برای سرنگونی بشار اسد(رئیس جمهوری سوریه) ایجاد خواهم کرد. این اقدام برای حل نزاع در سوریه و مشکل پناهندگان اساسی است.

جب بوش ضمن توصیف پوتین به عنوان یکی از " اراذل و اوباش " گفت که آمریکا و اروپا باید تحریم ها علیه روسیه را ادامه بدهد.

وی گفت: باید به همان شیوه خودش با پوتین و روسیه برخورد کرد. باید به سادگی به او گفت که این اقدامات دارای مجازات خواهند بود.

جب بوش همچنین گفت که برای حمایت از پناهنجویان، در سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد خواهد کرد و اجازه آموزش مخالفان مسلح در سوریه را خواهد داد.

وی افزود: اگر کاری نکنیم یعنی اینکه ما به خاورمیانه می گوییم خداحافظ.

او متعهد شد مقابله با داعش در عراق را ادامه دهد گرچه نشانه هایی وجوددارد که ایران و روسیه در حال افزایش نفوذ آمریکا درعراق هستند.