سخنگوی گروه تروریستی داعش از کشته شدن نفر دوم این گروه خبر داد.

ابو محمد عدنانی، سخنگوی گروه تروریستی داعش با انتشار فایل صوتی اعلام کرد، ابی معتز القرشی معروف به ابو مسلم الترکمانی کشته شده است. العدنانی مدعی شد که الترکمانی به دست آمریکایی‌ها کشته شده است.

پیش از این ۳۱ مرداد ماه، همزمان با انتشار اخباری از کشته شدن مرد شماره ۲ داعش در حمله هوایی در عراق، کاخ سفید اعلام کرد که معاون اول ابوبکر بغدادی در حمله پهپادی آمریکا در شمال شرق عراق کشته شده است. شبکه خبری سی. ان. ان اعلام کرد که به نظر می‌رسد مرد شماره دو داعش در حمله هوایی یک پهپاد " ائتلاف ضد داعش " در نزدیکی شهر موصل کشته شده باشد.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که فاضل الحیالی معاون اول ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در حمله آمریکا در شمال عراق کشته شده است. بنا بر اعلام واشنگتن، فاضل احمد الحیالی دارای اسم‌های مستعاری همچون " حجی معتز " و " ابومسلم الترکمانی " بوده است.

وی یکی از برجسته‌ترین معاونان ابوبکر بغدادی بوده و مسئول اصلی هماهنگی برای نقل و انتقال سلاح و مواد منفجره، تجهیات نظامی و انتقال نیرو بین سوریه و عراق بوده است. الحیالی همچنین مسئول عملیات داعش در عراق بوده است.

العالم گزارش داد، با توجه به آغاز حملات روسیه علیه داعش و دیگر گروه های تروریستی در سوریه و دستیابی به موفقیت‌های مهمی در این عملیات طی مدتی کوتاه، به عقیده کارشناسان اعلام این خبر از سوی داعش در این برهه زمانی مشکوک به نظر می آید.