سایت‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد هنوز گاهگاه عکس‌هایی از مرد شماره یک او را منتشر می‌کنند تا بگویند اسفندیار رحیم‌مشایی در زندان نیست.

عکس جدیدی از او در فضای مجازی منتشر شد تا مشایی فراموش نشود. در این چند ماه گذشته بارها شایعه بازداشت مشایی در فضای خبری داغ شد در مقابل رسانه‌های حامی احمدی‌نژاد با انتشار عکس‌هایی از وی که نشان می‌داد در زندان نیست این شایعات را تکذیب می‌کردند.

نخستین بار حدود یک ماه پیش بود که همه جا صحبت از بازداشت مشایی بود اما در نهایت انتشار عکسی از او در رامسر بر سر مزار فردی به این شایعات پایان داد.

حالا عکس دیگری از او در رامسر منتشر شده است، در یک مسجد و در حال دیدار و صحبت با امام جمعه این شهر، این‌بار در یک مراسم ترحیم. محمود احمدی‌نژاد یک ماه گذشته روزهای پر کاری را پشت سر گذاشته است، از حضور و سخنرانی در گردهمایی احمدی‌نژادی‌ها در جنت آباد تهران تا سفر به چهارمحال و بختیاری و سخنرانی در آنجا، اما در یک ماه گذشته و در این روزهای شلوغ احمدی‌نژاد، مرد شماره یکش، مردی که در دوران ریاست‌جمهوری‌اش همه جا همراهی‌اش می‌کرد، غیبت معناداری دارد.

به نظر می‌رسد این روزها رحیم مشایی بیشتر از اینکه در تهران و در کنار یار دیرینش باشد در رامسر به سر می‌برد. آن هم در روزهایی که احمدی‌نژاد بیشتر از هر زمانی لب به تکذیب باز کرده است و دست به شکایت علیه دولتمردان امروز برده است.

رحیم مشایی هم قرار بود شکایتی علیه مصطفی پورمحمدی در دادگاه ثبت کند، شاید این روزها همه منتظر بودند تا خبر ثبت شکایتش منتشر شود اما به جای آن انگار مرد مرموز احمدی‌نژاد شهرستان مادری‌اش و دوری از فضای پر تنش سیاست را به همراهی با محمود احمدی‌نژاد ترجیح داده است.