رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد سلمان فارسی در واکنش به شکایت احمدی نژاد از جهانگیری، گفت: او اگر حرفی داشت، ابایی برای بیانش نداشت.

وکیل محمود احمدی نژاد عصر امروز از شکایت موکلش از اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم به دلیل آنچه که «اتهامات بی اساس علیه دولت قبل با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی» می خواند خبر داد. ساعتی بعد، دفتر معاون اول در اطلاعیه ای اعلام کرد: «از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوءمدیریت‌های آقای احمدی‌نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد.»

سیدرضا اکرمی از جمله نمایندگان مجالس هفتم و هشتم بود که از نزدیک با رفتارهای دولت نهم و دهم آشنا دارد. او با یادآوری اینکه احمدی نژاد بارها با صراحت گفته بود که «مجلس در راس امور نیست»، ادامه داد: ایشان علنا می گفت که برخی مصوبات مجلس را نمی پذیرد و همین سبب شد که چند مورد از عدم اجرای قانون از سوی دولت وی به هیات حل اختلاف ارجاع شود. ولی او باز هم زیر بار نرفت و از این هیات به رهبری اعتراض کرد! او حتی قانون برنامه ۵ ساله را قبول نداشت و آیین نامه اجرایی آن را نمی نوشت.

اکرمی افزود: من آقای احمدی نژاد را فردی «حرمت شکن» و «قانون شکن» می دانم که مدام «هو» می کرد و «بگم» «بگم» راه می انداخت. او ایجاد نگرانی می کرد و از مافیاهای متعددی اسم می برد که محض رضای خدا حتی یک بار اسامی آنها را نگفت و هیچ چیزی هم به قوه قضاییه ارجاع نداد.

او که می گفت رئیس دولت قبل پرونده هایی در دستگاه قضایی دارد، تصریح کرد: این قوه باید این پرونده ها را بررسی کند. قوه قضاییه علی القاعده ناظر بر عملکرد رئیس جمهوری است و راسا هم می تواند در این زمینه ورود کند. حال آنکه پرونده هایی علیه آقای احمدی نژاد از مجلس گذشته و برخی جاهای دیگر در این قوه مطرح است که جا دارد به آنها رسیدگی شود.

رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد سلمان فارسی در پاسخ به اینکه چرا تا کنون به این پرونده ها در قوه قضاییه رسیدگی نشده است؟، گفت: این را دیگر مسئولان قضایی باید پاسخ بدهند. الان که دولت یازدهم هم به عملکرد دولت قبل اعتراض دارد و کار به شکایت آقای احمدی نژاد رسیده، دیگر وقت رسیدگی به این پرونده هاست. البته همانطور که مذاکرات هسته ای ۲۲ ماه طول کشید، این مورد هم ممکن است طولانی شود. بالاخره بررسی مستندات پرونده و بازجویی از افراد امر زمان بری است.

او در پاسخ به اینکه آیا ممکن است این موضوع بار دیگر به «بگم»، «بگم» های احمدی نژاد بیانجامد؟ ف گفت: این را دیگر باید از خود آقای احمدی نژاد بپرسید! اما اگر احمدی نژاد حرفی برای گفتن داشت، ابایی برای بازگو کردنش نداشت و تا حالا گفته بود. کما اینکه در مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ هم از آقایان هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری و فرزندانشان نام برد و ابایی برای هتک حرمت دیگران نداشت.