آیت الله سید حسن خمینی در واکنش به اظهارات تند آیت الله مصباح یزدی، اطرافیان و نزدیکان رسانه ای خود را «حفظ شأن و جایگاه و سن و سال آیت الله مصباح» کرده است.

یکی از شاگردان سید حسن خمینی در این مورد نوشته است: دیروز غروب وقتی خدمت ایشان رسیدم، در اثنای گفتگو، نظرشان را در مورد سخنان اخیر آیت الله مصباح یزدی جویا شدم؛ از لابلای سخنان استاد متوجه شدم که ایشان به اطرافیان و رسانه های منتسب به بیت امام گفته اند که جهت حفظ شأن و جایگاه و سن و سال آیت الله مصباح به هیچ وجه واکنشی نشان ندهند»

حجت الاسلام رشید داودی افزوده است: و تازه متوجه شدم که هنوز میان شناخت من از استاد تا آنکه هست هنوز فاصله بسیار است.

قابل ذکر است، آیت الله مصباح یزدی چندی قبل گفته بود: در سال‌های ابتدای بعثت، از جمله ماجرای وفات رسول خدا، بسیاری از بستگان و اصحاب پیامبر رفوزه شدند. آن امتحان برای ١۴٠٠ سال پیش بود و از آن زمان جامعه رشد بیشتری کرده است.

آن زمان برخی بستگان پیامبر عامل انحراف بودند و رفوزه شدند و اکنون برخی بستگان امام خمینی(ره). برخی حق را می شناسند، اما مانند ابوجهل تا پای جان آن را انکار میکنند. روح برتری طلبی، قانع نشدن به حق خود و تسلیم نشدن در برابر حق از عوامل روانی است که برخی آگاهانه و عامدانه حق را انکار می کنند، و حتی در مقابل حق سرمایه گزاری میکنند.

ما منطق، ارزش ها، سیره پیامبر و اهل بیت را داریم، اما آسیبی که همه این ها را مخدوش می کند، تحریف است.