گزاره برگ ملی هسته ای با حمایت و امضای میلیونی مردم ایران با تاسی به رهبر معظم انقلاب و نیز با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور در حمایت از تیم غیور و شجاع مذاکره کننده کشورمان با کشورهای ۱ + ۵، صبح سه شنبه در میدان آزادی تهران از سوی سازمان بسیج مستضعفین رونمایی شد.

این گزاره برگ ملی هسته ای با توجه به اهمیت حمایت از توافق خوب و تقویت مذاکره کنندگان مومن و فرزندان ملت ایران و لزوم مطالبات به حق رهبری و مردم در مقابل زیاده خواهی ها و کارشکنی های طرف های آمریکایی و غربی و با حضور مردم مومن و روزه دار پایتخت رونمایی شد.

در این گزاره برگ ملی هسته ای شش اصل به شرح ذیل مورد تاکید قرار گرفته است:

اصل یکم: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یک جا و هم زمان با امضای توافق نامه کاملا لغو نه تعلیق شود.

اصل دوم: دستاوردهای هسته ای در حد نیاز واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.

اصل پنجم: هیچگونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.

اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

در آیین رونمایی این گزاره برگ ملی هسته ای از سوی شرکت کنندگان حاضر و ملت شریف ایران اعلام شد: منافع و عزت کشور و شش اصل یاد شده باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه این توافق مصداق یک توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری، غیرقانونی و نامشروع می باشد و هیچ فردی از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول شش گانه فوق را ندارد.

در آیین رونمایی از گزاره برگ ملی هسته ای، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و پدر دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن سخنرانی کردند.

همچنین در این مراسم، گزاره برگ ملی هسته ای با قرار گرفتن بر فراز برج آزادی، برای عموم به نمایش در آمد.