حجت الاسلام حسن روحانی در ششمین نشست مشترک دولت و مجلس با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده است، گفت: مذاکرات مسأله همه کشور است و امیدواریم با کمک مجلس و حمایت مردم ضمن احقاق حقوق ملت و تأمین منافع کشور به نتیجه قابل قبول و خوشحال‌کننده دست یابیم.

رییس شورای عالی امنیت ملی از این مذاکرات به عنوان یکی از مهم‌ترین مذاکرات دیپلماتیک کشور یاد کرد و اظهار داشت: این کار مهم در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و قانون اساسی پیش رفته و خواهد رفت.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: سوال و استیضاح از وزرا حق قانونی مجلس است، اما در این شرایط که آخرین سال فعالیت مجلس نهم است، امیدواریم جلسه استیضاح به بهترین نحو که نشانه همدلی و همکاری دولت و مجلس باشد، برگزار شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه آموزش و پرورش مشکلات خاص خود را دارد، گفت: دولت یازدهم در سال ۹۲ تا ۹۴ بیش از سایر دستگاه‌ها به این وزارتخانه بودجه و اعتبار اختصاص داده و بیش صد در صد اعتبارات تصویب شده را تخصیص داده است و وزیر نیز همه تلاش خود را در جهت حل مشکلات این وزارتخانه بکار بسته است.

روحانی ادامه داد: مسیر حل مشکلات فرهنگیان عزیز بهتر از سال گذشته و در جهت ارتقاء منافع آموزش و پرورش در حال طی شدن است و امیدواریم اگر سوال و پرسشی است در جلسه استیضاح با توضیحات وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان قانع شوند و مسیر خدمت ادامه یابد.

روحانی همچنین اظهار داشت: دولت در شرایط حساسی بار سنگین مسایل مختلف را بر دوش می‌کشد و با کمک نمایندگان مجلس و حمایت مردم که نمایانگر همدلی و همزبانی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، از مشکلات عبور خواهیم کرد.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت مصمم است در هر شرایطی سیاست‌هایی که از ابتدا اعلام کرده را ادامه بدهد، گفت: در شرایط کنونی برای پیشبرد کشور و حل مشکلات کشور نیاز بیشتری به کمک یکدیگر داریم.

روحانی با اشاره به اینکه شعار دولت از ابتدا این بود که علاوه بر مهار تورم از رشد منفی و رکود خارج شده‌ و به سمت رونق حرکت کنیم، گفت: الحمدلله وعده‌های داده‌ شده محقق شد و در سال ۹۳ نرخ تورم در کشور به ۲۵ درصد رسیده و شاهد رشد ۳ درصدی در کشور بودیم و البته پیش از تحقق این وعده، افرادی‌ در کشور این امر را امکان ناپذیر می‌دانستند اما گزارش بانک مرکزی نشان داد که در سال ۹۳ توانستیم به این رشد و کاهش تورم برسیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه با کنترل توقعات و ترسیم مسیر واقعی برای رشد و حرکت صحیح اقتصادی می‌توان کار را در کشور پیش برد، گفت: البته در سال جاری کار برای دولت کمی سخت‌تر است و برای ادامه راه نیازمند کمک مجلس هستیم.

روحانی در خصوص تدوین لایحه خروج از رکود در دولت گفت: در حال حاضر چندین آیین نامه از این لایحه تدوین شده و مابقی این آیین نامه ها به سرعت در حال تصویب است.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود ضمن خوش آمدگویی به رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماه مبارک رمضان را، ماه عبادت و تقرب به خدا دانست و گفت: بی تردید هر چه همدلی، مهربانی و برادری بین مردم و مسئولین بیشتر باشد، لطف و عنایت خداوند بیشتر خواهد بود و حق تعالی ما را در عرصه‌های مختلف یاری خواهد کرد.

روحانی افزود: همدلی و همزبانی ملت و مسوولین باعثخواهد شد که از هیچ قدرتی نهراسیم و مطمئنا با این روحیه از مشکلات عبور خواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری ضمن خیر مقدم به رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در سایه همدلی و همزبانی دولت و مجلس، مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف مرتفع شود.