سال ٩١ «نادر قاضی‌پور» به کمیسیون اصل ٩٠ نامه‌ای نوشت و کمی بعدتر محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل ٩٠ جزئیاتی از اطلاعات سفر احمدی‌نژاد و همراهان به نیویورک را به او رونوشت کرد. سرانجام کمیسیون اصل ٩٠ مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جواب شکایت قاضی‌پور از احمدی‌نژاد، جوابی ارسال کرد که به شرح زیر است:

البته هنوز از مراحل پیگیری به این شکایت علیه احمدی‌نژاد، اطلاعات جدیدی در دست نیست.

١ - تعداد ویزاهای درخواستی ١٧٥ عدد بوده است. ویزاهای درخواست‌شده شامل حدود ٥٠ عدد برای گروه پرواز و ١٢٥ عدد برای باقی افراد بوده است.

٢ - درمجموع ٨۴ نفر از ١٢٥ عدد ویزای درخواست‌شده(به غیر از کادر پرواز)، در سفر هیأت اعزامی همراه رئیس‌جمهور بودند که شامل هیأت اصلی، هیأت همراه، اعضای خانواده، گروه خبری، گروه حفاظت و سایر عوامل دست‌اندرکار می‌شود.

٣ - از ٨۴ نفر مسافر نیویورک، ٢٧ نفر با گذرنامه سیاسی و ٥٧ نفر با گذرنامه خدمت اعزام شده‌اند. از ٥٧ نفر اعزامی با گذرنامه خدمت، حدود ۴٣ نفر از مدیران و کارکنان ریاست‌جمهوری و ١۴ نفر از بستگان و اعضای خانواده رئیس‌جمهور، معاونان و دیگران مدیران ارشد بوده‌اند.

۴ - سفر افراد غیرمسئول در هیأت اعزامی ضرورت نداشته و حضور همسران و اعضای خانواده آنان نیز فاقد توجیه است. حضور زنان مقام‌های همراه رئیس دولت در حالی صورت گرفته که طبق عرف بین‌المللی، تنها همسران رئیس‌جمهور در چنین اجلاس‌هایی حضور می‌یابند.

از میان همراهان رئیس‌جمهور، اسامی افراد زیر دیده می‌شود:

- خانم اعظم‌السادات فراحی، همسر رئیس‌جمهور،

- خانم طیبه ترکستانی، همسر بقایی،

- خانم شهربانو ذبیحان لنگرودی، همسر رحیم مشایی،

- خانم قصری ضرغامی ثابت، همسر ثمره هاشمی،

- آقای علیرضا احمدی‌نژاد، فرزند رئیس‌جمهور،

- خانم حسنا احمدی‌نژاد، فرزند رئیس‌جمهور،

- آقای رضا رحیم‌مشایی، فرزند رحیم‌مشایی،

- آقای امیررضا بقایی، فرزند بقایی،

٥ - رئیس‌جمهور و همراهان در سفر سه روزه به نیویورک، در دو طبقه از هتلی در نیویورک مستقر شده بودند. هزینه هر شب اقامت هر اتاق ٢ تخته از این هتل ۴ ستاره در ماه سپتامبر ٢٠١٢، از ۴٠٠ تا ٧٠٠ دلار اعلام شده بود.