مرتضی بانک، امروز در همایش منطقه‌ای حزب اعتدال و توسعه در یزد، افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات آتی، تحجر و افراط‌گرایی را نفی می‌کند.

وی، از تمهیدات دولت برای برگزاری سالم انتخابات آتی خبر داد و گفت: دولت تلاش می‌کند تا همه نیروهای اجتماعی با امنیت خاطر در انتخابات آتی حضور پیدا کنند.

بانک، با بیان اینکه دولت باید دغدغه‌هایی که در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وجود دارد، رفع کند، گفت: موضوعات متنوعی هستند که نیازمند رسیدگی است و نمی‌توان آنان را نادیده گرفت.

این مقام مسئول، افزود: دولت اولویت‌های مختلف را درک می‌کند و بر اساس آن حرکت می‌کند. اعتدال به معنای انزوا نیست، بلکه به معنای تدبیر در تصمیم گیری و قاطعیت در اجراست.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه درباره ضرورت ایجاد حرکت‌های حزبی در جامعه اضافه کرد: تنها راه صیانت از افکار، ایده‌ها و جریان اصیل و فعالیت‌های اجتماعی، ایجاد بستر خوب و تشکل‌های سیاسی است. و لازمه ایجاد این حرکات، وجود حمایت قانونی، آزادی مناسب و قانونمند در جامعه است.

وی، تاکید کرد: یکی از برنامه‌های دولت در این باره، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت هاست.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه حرکت سیاسی، یک حرکت مستمر و پایدار است و یاس در آن وجود ندارد، گفت: یک جریان سیاسی در عین حال که پیروز است، می‌تواند شکست بخورد و باید به این نکته توجه کند.

وی، با اشاره به حرکت‌های رسانه‌ای برخی جریانات گفت: مردم طعم ۸ سال گذشته را چشیده‌اند و اگر حضور مردم باشد، بازگشت به قبل نخواهیم داشت.

همایش منطقه‌ای حزب اعتدال و توسعه، با حضور حدود ۶۰۰ نفر از استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد.