در پی تکذیب خبر هلاکت عزت الدوری در جریان درگیری میان نیروهای عراقی و تروریست‌ها در استان صلاح الدین توسط حزب بعثعراق مقامات این کشور جسدی که گفته شده متعلق به عزت الدوری است را جهت انجام آزمایش دی ان ای به بغداد منتقل کردند.

خضیر المرشدی، سخنگوی حزب بعثعراق ضمن تکذیب خبر هلاکت عزت الدوری، معاون صدام، دیکتاتور مخلوع عراق اعلام کرد: حال وی خوب است و فردی که در درگیری‌ها کشته شده عزت الدوری نیست.

وی افزود: عزت الدوری در عراق است اما نه من و نه هیچ کس دیگری مکان وی را نمی‌دانیم. همچنین آنچه که در رسانه‌ها در خصوص کشته شدن عزت الدوری منتشر شده است کذب محض می‌باشد.

در همین راستا مقامات عراقی اعلام کردند که تصمیم دارند تا آزمایش دی ان ای را روی جسدی که گفته شده متعلق به عزت الدوری است انجام دهند تا بتوانند به طور دقیق هویت آن را مشخص کنند.

عبدالامیر الزیدی، یکی از مسئولان نظامی عراقی اعلام کرد جسدی که گفته شده متعلق به عزت الدوری است به بغداد منتقل شده تا آزمایش دی ان ای بر روی آن انجام شود.

رائد الجبوری، استاندار صلاح الدین نیز اعلام کرد که نمونه‌های آزمایش دی ان ای هویت دقیق جسد مذکور را مشخص می‌کند و نتایج به زودی اعلام خواهد شد.

رائد الجبوری پیشتر خبر هلاکت عزت الدوری طی عملیاتی در نزدیکی چاه‌های نفتی " علاس " در شرق تکریت را اعلام کرد.