خبرگزاری ها به نقل از روزنامه کویتی الرای اعلام کردند که ارتش مصر دو هزار چترباز را به بندر المخا از توابع استان تعز در یمن اعزام کرد.

روزنامه الرای نوشته است که ارتش مصر شمار دیگری از نیروهای خود را نیز در تنگه راهبردی باب المندب به بهانه حفاظت از این تنگه مستقر کرده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از یک مقام مسوول که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که نیروهای مشترک عرب در نظر دارند راه ورود جنبش انصار الله به بندر المخا یا تنگه باب المندب را ببندند تا آنها نتوانند بر این دو منطقه مسلط شوند.

پایگاه آمریکایی نیوزویک نیز نوشت که مصر دو هزار نظامی را به یمن اعزام کرد، ولی تاکنون هیچ منبع رسمی در قاهره این ادعا را تایید و یا تکذیب نکرده است.

این پایگاه افزود: سه نفر از مقامات مصری به آسوشیتدپرس گفته اند: مصر و عربستان عملیات زمینی علیه انصارالله را با ورود به خاک یمن از طریق عربستان آغاز و کنترل سواحل دریای سرخ و دریای عرب را به دست گرفته و حملات هوایی به شهرهای یمن را افزایش داده اند.

عربستان سعودی با کمک متحدان عربی اش از پنجشنبه گذشته حملات هوایی علیه کشور یمن را آغاز کرده که در این حملات تاکنون صدها غیرنظامی یمنی کشته شده اند.

در بمباران یک اردوگاه پناهجویان یمنی از سوی هواپیماهای عربستانی، بیش از ۳۰۰ غیرنظامی از جمله دهها کودک و زن کشته و مجروح شدند.

جنبش مردمی انصارالله پس از ماه ها تظاهرات مسالمت آمیز مردمی در یمن، از تابستان سال گذشته برای مبارزه با فساد و تروریسم، کنترل صنعا پایتخت آن کشور را به دست گرفته است.