جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با انتقاد از مواضع منتقدان توافق هسته ای احتمالی ۱ + ۵ با ایران به ویژه نتانیاهو گفت: هنوز از محتوای مذاکرات خبر ندارید چطور می گویید این توافق بدی است!

روزنامه هاآرتص اسراییل نوشت: کری که روز گذشته و در جلسه کمیته بودجه کنگره آمریکا سخن می گفت با انتقاد از مخالفان توافق هسته ای با ایران گفت: " برخی که می گویند ما این توافق را دوست نداریم؛ یا این یا آن، در حالی که از محتوای توافق هیچ اطلاعی ندارند.

کری افزود: " هنوز هیچ توافقی به دست نیامده است. من توصیه می کنم(منتقدان) کمی صبر کنند تا نتیجه فرایند مذاکرات مشخص شود. "

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گفت که در جریان مذاکرات پیشنهادهایی به ایران برای توافق ارایه شده است و افزود: به زودی مشخص خواهد شد که آیا ایران پیشنهادهای ارایه شده را خواهد پذیرفت یا نه.

کری در انتقاد از نتانیاهو: هنوز از متن توافق خبر ندارید چطور می گویید توافق بد است

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد در هفته آینده با سلمان بن عبدالعزیر پادشاه عربستان در لندن دیدار خواهد کرد و او را در جریان مذاکرات هسته ای با ایران قرار خواهد داد. او همچنین گفت به همتایان عرب کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز تماس برقرار خواهد کرد و آنها را نیز در جریان آخرین تحولات مذاکرات هسته ای با ایران خواهد گذاشت.

سخنان کری در واکنش به اظهارات دیروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل بود. نتانیاهو گفت: متاسفانه اخباری که درباره مذاکرات هسته ای اخیر ایران با ۱ + ۵ به دست من رسیده نشان می دهد نگرانی های ما درباره توافق هسته ای(بد) بین قدرت های جهانی و ایران درست بوده است.

نتانیاهو گفت توافقی بد با ایران در حال شکل گیری است و این توافق امنیت اسراییل را در معرض خطر جدی قرار می دهد.