رئیس سازمان بسیج گفت: در سال ۸۸ برخی آقازاده‌ها هفته‌ای یک تا دو بار به انگلیس می‌رفتند. باید بررسی شود آنها در این کشور چه می‌کردند.

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش نقش دولت انگلیس در فتنه ۸۸ که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: ۹ دی فرصتی برای عمق بخشیدن به بصیرت است نه شعار دادن.

وی افزود: رژیم سلطنتی انگلیس کینه عمیقی نسبت به اسلام و ایران دارد. به هم ریختن زمینه غارتگری انگلیس با یک فتوا همیشه برای آنها درد آور بوده است.

نقدی تاکید کرد: این کشور بعد از انقلاب زودتر از آمریکا با ایران قطع رابطه کرد و جزو اصلی‌ترین حامیان صدام در جنگ تحمیلی بود.

رئیس سازمان بسیج خاطرنشان کرد: ایران همیشه برای سیاست‌های استعماری انگلیس دست و پا گیر بوده و همه دیدند که چند سال پیش دو جوان پاسدار چگونه نیروهای ویژه انگلیس را مثل موش در خلیج فارس گرفتند.

وی با بیان اینکه عناصری از سفارت انگلستان با عامل اصلی اغتشاشات رفت و آمد می‌کردند، گفت: حرفه‌سازی حرفه تخصصی انگلیس است. آنها برای نفوذ دفاتر مراجع برنامه جدی دارند.

نقدی ادامه داد: انگلیس برای سه دوره آینده انتخابات ایران پیش‌بینی کرده که چه کسانی شاید وارد شوند و از الان در کنار آنها افرادی را قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج گفت: ‌انگلیس مرد میدان رویارویی مستقیم با ما نیست برای همین به سمت تفرقه‌افکنی می‌رود.

نقدی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل امنیت ایران در فضای ملتهب منطقه این است که ما در کشورمان سفارت انگلیس و آمریکا نداریم.