مجلس به دلیل قانع نشدن از پاسخ‌های وزیر صنعت درباره سؤالات نمایندگان تهران و فلاورجان، هشتمین کارت زرد را به نعمت‌زاده نشان داد، بدین ترتیب وی دومین کارت زرد خود را از خانه ملت دریافت کرد و در یک‌قدمی استیضاح قرار گرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه‌‌شنبه) سوالات ملی زهرا طبیب‌زاده نماینده تهران و سید‌ ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان از محمد‌رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت را مورد بحثو بررسی قرار داده و از پاسخ‌های وزیر درباره این سوالات قانع نشدند.

وکلای ملت با ۱۰۲ رأی موافق، ۸۹ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از ۲۱۸ نماینده حاضر در جلسه از پاسخ‌های وزیر در مورد دو سوال مطرح شده قانع نشدند.

وزیر صنعت پیش از این یک کارت زرد دیگر هم دریافت کرده بود که امروز دومین کارت زرد خود را از پارلمان اخذ کرد و در یک قدمی استیضاح قرار گرفت.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس در صورتی که در هر دوره مجلس وزیری سه بار در پاسخ به سوال نمایندگان نتواند وکلای ملت را قانع کند و از پارلمان کارت زرد دریافت کند، اگر تعداد این کارت‌های زرد به عدد ۳ برسد زمینه استیضاح وی در خانه ملت فراهم می‌شود و نمایندگان طرح استیضاح وزیر را تقدیم هیأت‌ رئیسه می‌کنند.

وکلای ملت پیش از این به علی‌ اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، رضا فرجی دانا وزیر سابق علوم، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد، علی جنتی وزیر ارشاد و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز کارت زرد داده‌ بودند.