اولین دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری دعوت از وزیر اطلاعات به منظور پاسخگویی به سؤالات جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد است.

بر این اساس کریمی قدوسی چندی پیش به مهر خبر داده بود که در جلسه مشترک با لاریجانی ریاست مجلس و فرهنگی عضو هیات رئیسه ۲۴ سئوال از وزیر اطلاعات تجمیع شده و در قالب ۲ سئوال به وزیر ابلاغ شد. در نتیجه به کارگیری عناصر فتنه در دولت فعلی و آزادی مشکوک گروگان های نیروهای مسلح در شرق کشور این هفته در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

علاوه بر این بررسی دو گزارش گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد ایرادات شورای نگهبان به لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی و طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب ۱۳۸۷ نیز در دستور کار مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس در جلسات علنی هفته جاری گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد ایرادات شورای نگهبان به طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور را نیز بررسی خواهند کرد.

همچنین بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور نیز در دستور کار مجلس قرار دارد.

علاوه بر این نمایندگان مجلس هفته جاری گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی نیز در دستور کار جلسه علنی این هفته قرار دارد.

وکلای ملت گزارش شور دوم کمیسیون انر‍ژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق کشور را نیز در هفته جاری بررسی خواهند کرد.

علاوه بر این گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیز در دستور کار هفته جاری قرار دارد.

وکلای ملت هفته جاری گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح بند(ج) ماده(۱۷۸) قانون برنامه پنج ساله پنجم جمهوری اسلامی ایران را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد طرح اصلاح بند(ز) ماده(۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس هفته جاری بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات های انضباطی نیروهای مسلح را نیز در دستور کار دارند.

علاوه بر این بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالثنیز در دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس قرار دارد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادثطبیعی نیز در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.