شان بارت، رئیس مجلس ایرلند که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیتهای زیادی که در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایرلند برای گسترش مناسبات وجود دارد، تصریح کرد: روابط دوکشور می تواند در همه زمینه ها از جمله همکاریهای پارلمانی توسعه یابد.

محمد جواد ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار برداشتن موانع توسعه روابط با کشورهای اروپائی و غربی می باشد و البته این امر به اراده طرف مقابل بستگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات غرب برای مقابله با داعش اضافه کرد: متاسفانه بجای مقابله اساسی با داعش، زیر ساختهای کشور سوریه مورد حمله قرار می گیرد و این موضوع از این طریق حل نخواهد شد.

شان بارت، رئیس مجلس ایرلند نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، بر ارتقاء سطح مناسبات دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس ایرلند با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ایران را نقطه کانونی ایجاد صلح و ثبات در منطقه دانست. وی افزود: ایرلند نیز یک کشور مفتخر به صلح می باشد و سابقه ای طولانی در صلح سازی و صلح بانی دارد.