' خالد المطیری ' برادر احمد ثامر در این ارتباط گفت: من سه برادر به نام های ' فهد '، ' سعد ' و ' احمد ' دارم که تحت تاثیر تبلیغات کذب شبکه های اجتماعی درباره پیوستن به جهادیون، راهی سوریه شدند تا به گمان خود، از کودکان، زنان و معترضانی که مورد اذیت و آزار دولت این کشور قرار گرفته اند، دفاع کنند.

روزنامه ' الحیات ' چاپ لندن نوشت؛ وی ادامه داد: اما فهد برادر بزرگ من که به ' جبهه النصره ' پیوسته بود، پس از یک ماه از سفرش به سوریه در درگیری با ارتش سوریه کشته شد و دو برادر دیگرم به نام های سعد و احمد پس از ضعیف شدن جبهه النصره، از آن جدا و به تروریستهای داعش پیوستند.

وی اضافه کرد: اما آنها به این دلیل که داعش اعمال غیر اسلامی و انسانی انجام می دهد، از آن گروه جدا شدند.

خالد المطیری دلیل جدا شدن برادرانش از گروه تروریستی داعش را مشاهده سربریدن مسلمانانی دانست که هنگام کشته شدن، شهادتین می گفتند.

وی افزود: آنها همچنین مشاهده کردند که رهبران داعش و فرماندهان آنها مواد مخدر مصرف می کنند و با زنانی که به اسارت گرفته اند، شب نشینی بر پا کرده اند.

وی اضافه کرد: اینگونه اعمال موجب تعجب و جدا شدن برادران من از داعش شد و این سوال برای آنها مطرح شد که چگونه این گروه که نام ' دولت اسلامی ' بر خود گذاشته اند، مرتکب اینگونه جنایت های ضد بشری می شوند.

گروه تروریستی داعش تاکنون هزاران مسلمان شیعه و سنی، مسیحی و پیروان دیگر ادیان را در عراق و سوریه را به قتل رسانده است.