مویدحسینی صدر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با انتقاد از عدم توجه سازمان محیط زیست به آب تهران گفت: عدم تاسیس فاضلاب ها در شهر های جدید اطراف تهران در کوتاه مدت موجب آلودگی آب های زیر زمینی تهران می شود و این خطر بسیار جدی است.

نماینده مدرم خوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان آب و فاضلاب شهری و وزارت مسکن و شهر سازی باید به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

وی اظهار داشت: در شهرهای جدید اطراف تهران مانند پرند و پردیس شبکه فاضلاب ساخته نشده است و فاضلاب این شهر ها رها یا در چاه های خانگی ریخته می شود، بنابراین خطر ورود این فاضلاب به آب های زیر زمینی وجود دارد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست تهران گفت: زنگ خطر آلودگی گسترده در آب های زیر زمینی تهران به صدا در آمده است که در این صورت تصفیه این آبها مشکل خواهد بود. این خطر به خصوص در شهرک پردیس بسیار جدی است.

وی با اشاره به حادثه سد فشافویه و تلف شدن ۲ میلیون قطعه ماهی در این سد گفت: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس علت عمده مرگ این ماهی ها آلودگی آب این سد با فاضلاب بود و الا همه ماهی ها یک جا تلف نمی شدند.

صدر ادامه داد: مدیریت فاضلاب تهران امری جدی است زیرا گزارش هایی که به فراکسیون رسیده است نمایانگر خطر جدی هستند.

وی گفت: فاضلاب های صنعتی شهرک های اطراف تهران که آثار مخرب طولانی مدت دارند نیز رها شده اند که بسیار خطر ناک است. سازمان محیط زیست نباید تنها مسئله اش هوای تهران باشد سلامت آب و فاضلاب تهران نیز امری مهم است.