روزنامه ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد که وهابیان عربستان سعودی طرحی مبنی بر نبش قبر پیامبر(ص) و انتقال پیکر ایشان به قبرستان بقیع را در دست دارند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بارگاه حضرت محمد(ص) آخرین پیامبر خدا در مدینه هر سال زیارتگاه میلیون‌ها مسلمان است و دومین مکان مقدس بعد از کعبه برای مسلمانان عنوان شده است.

براساس گزارش روزنامه ایندیپندنت وهابیان عربستان سعودی طرحی جنجالی را ارائه داده‌اند که براساس آن پیکر پیامبر اسلام(ص) از آرامگاهش در مسجد النبی به قبرستان بقیع منتقل شود.

از آنجا که وهابی‌ها با ساختن بارگاه و مقبره مخالف هستند و آن را به " شرک قبر " تعبیر می‌کنند، معتقدند که پیکر پیامبر(ص) نیز باید به طور ناشناس در قبرستان بقیع دفن شود تا مردم برای زیارت به بارگاه ایشان نروند.

هنوز معلوم نیست که پادشاه عربستان و یا خادمان مسجد نبوی با این ایده موافقت خواهند کرد یا خیر.

دولت عربستان سعودی بارها تاکید کرده است که هرگونه طرح توسعه مناطق مقدس باید با نهایت " جدیت و هوشیاری " انجام شود.

دکتر عرفان العربی، مدیر مرکز میراثاسلامی به روزنامه ایندیپندنت گفت: هدف وهابی‌ها ممانعت از حضور زائران در اطراف بارگاه پیامبر است چرا که آن‌ها معتقدند این کار شرک و ممنوع می‌باشد و تنها راه برای ممانعت از حضور مردم در بارگاه پیامبر انتقال پیکر ایشان به قبرستانی دیگر است.

العربی می‌گوید: اگر چنین اتفاتی رخ دهد مسلمانان سراسر جهان شوکه خواهند شد و بی‌تردید خشم عمومی را شاهد خواهیم بود.

از اقدامات صورت گرفته توسط وهابی‌ها در همین زمینه می‌توان به سال ۱۹۲۵ و تخریب آرامگاه ۱۴۰۰ ساله واقع در قبرستان بقیع اشاره کرد.